Nole u 1/4 finalu - Nadal na vidiku, ali prvo neka se spremi Tim!

nedelja 04.06.2017.
20:55

Najbolji srpski teniser uspeo je danas da se plasira u četvrtfinale otvorenog prvenstva Francuske pošto je savladao Alberta Ramosa u tri seta.

EPA/CAROLINE BLUMBERG

Nakon Granoljersa, Souse i Švarcmana, Novak Đoković je sa Rolan Garosa izbacio i Alberta Ramosa.

Najbolji srpski teniser je slavio sa 3:0 u setovima, 7:6 (5), 6:1 i 6:3.

Prvi set je definitivno bio odlučujući danas. Novak je loše krenuo u meč, izgubio je prva dva gema, mogao i treći, imao je Ramos dve brejk lopte...

Nakon razmenjenih brejkova, Ramos je poveo sa 4:2, ali se Novak brzo konsolidovao i vratio ravnotežu u gem. Došlo se do taj-brejka, tamo je Novak bio prisebniji. Ovaj set je trajao sat i 13 minuta, dovoljno da Ramosu opadne koncentracija u drugom setu.

Nole vrlo brzo stiže do 4:0, za kraj je napravio novi brejk za 6:1, delovao je baš silovito naš teniser.

Nastavio je i u trećem setu, poveo sa 2:0, a onda je usledio jedan pad koncentracije i Ramos je uspeo da mu oduzme gem na servis i to bez izgubljenog poena. Ipak, stvari su došle na svoje mesto nešto kasnije, Novak je uspeo da osvoji gem na servis protivnika, pa je meč bez problema priveo kraju.

Nole će u narednom krugu igrati protiv Dominika Tima, šestognosioca. U polufinalu bi mogao na pobednika meča Karenjo Busta -Nadal.