Peking - Ana bez finala!

subota 10.10.2015.
11:18

Iako je bila na set od plasmana u finale, Ana Ivanović danas nije uspela da ostvari cilj.

BETA/AP Photo/Andy Wong

Ana Ivanović zaustavljena je danas na korak od plasmana u finale Pekinga. Najbolja srpska teniserka je u polufinalu poražena od 17. teniserke sveta, Švajcarkinje Timee Baščinski sa 2-1, po setovima 5-7, 6-4 i 6-1.

Ana je sjajno ušla u današnji meč, povela je sa 4-1 u prvom setu, uzt brejk prednosti, ali je zatim usledio pad u njenoj igri, pa je Švajcarkinja vratila brejk, ali u finišu seta Ivanovićeva osvaja još jedan gem na servis rivalke, što je i presudilo da povede sa 1-0 u setovima.

Međutim, u drugom joj je servis potpuno zatajio, pa je Ivanovićeva dozvolila Švajcarkinji čak tri uzastopna brejka! Uspela je, doduše, i ona da joj dva puta uzvrati, ali nedovoljno da se spreči izjednačenje u setovima.

Nadali smo se boljoj Aninoj igri u trećem setu, ali umesto toga, pravi rezultatski brodolom Ivanovićeve. Samo jedan osvojeni gem u setu odluke, pa Baščinski lako stiže do preokreta i plasmana u finale.

Tamo će se sastati sa boljom iz duela Muguruza - Radvanjska.