sreda 18.11.2020.
17:49

Nemački teniser anulirao poraz iz prvog kola.

Epa/Facundo Arrizabalaga

Argentinski teniser Dijego Švarcman nije ni iz drugog pokušaja uspeo da pobedi na ovogodišnjem Završnom mastersu u Londonu pošto je od njega u 2. kolu bio bolji Aleksandar Zverev slaveći sa 6:3, 4:6, 6:3.

Nakon poraza u prvom kolu obojica tenisera su bila pod imperativom pobede, ali je za dva mesta bolje rangirani Nemac bio uspešniji.

Iako je već u trećem gemu dozvolio protivniku brejk, Zverev se do kraja seta vratio i stigao do prednosti od 1:0.

Usledio je odgovor Švarcmana koji je u drugom setu uzvratio i sa dva dobijena i jednim izgubljenim brejkom poravnao rezultat.

Odlučujući set pripao je Zverevu koji je u petom gemu otkinuo brejk, a zatim i prvi vođstvu od 5:3 još jedan, što je bilo više nego dovoljno da se na kraju raduje.

Nakon dva kola Zverev je sa polovičnim učinkom ostao u igri za narednu rundu, dok je Švarcman u vrlo nezavidnoj poziciji sa gotovo nikakvim šansama za dalji plasman.