Autor: Beta Beta
ponedeljak 28.08.2017.
20:09
Izvor: Beta

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva SAD, pošto je danas izgubila od Čehinje Petre Kvitove sa 7.5, 7:5.

Epa/Tracey Nearmy

Meč Jankovićeve i Kvitove, 14. i 68. teniserke sveta, trajao je sat i 32 minuta.

Kvitova je u finišu oba seta imala više koncentracije, pa je odlučujuće brejkove pravila u 12. gemu.

Čehinja je u prvom setu povela sa 4:2, ali je Jankovićeva uspela da vrati brejk i izjednači na 5:5. Kvitova je, medjutim, u 12. gemu napravila odlučujući brejk i povela u setovima.

Srpska teniserka je dobro počela drugi set, povela je sa 2:0, ali je Kvitova vrlo brzo uzvratila, a potom i povela sa 3:2. Naredna tri gema pripala su Jankovićevoj, ali srpska teniserka nije uspela da održi tu prednost i odvede meč u treći set, već je umesto toga Kvitova dobila četiri uzastopna gema i izborila plasman u naredno kolo.

Kvitova će u drugom kolu Ju Es Opena igrati protiv pobednice meča u kojem se sastaju Francuskinja Aliz Korne i Britanke Heder Votson.