sreda 24.06.2015.
23:48

Nova pobeda reprezentacije Srbije u Bergamu, na završnom turniru Svetske lige.

waterpoloserbia.org

Posle ubedljivog starta i trijumfa nad Amerikancima, srpski ''Delfini'' su večeras savladali i domaćina završnog turnira, selekciju Italije rezultatom 15-11.

Izabranici Dejana Savića su odlično ušli u meč, dobili prvu četvrtinu sa 5-2, ali je u trećoj deonici usledio odgovor ''Azura'', pa je uoči poslednje četvrtine Srbija imala samo gol prednosti - 9:8.

Ipak, kada je bilo najvažnije, naši su odigrali najbolje, u poslednjem delu igre je izrešetala mrežu rivala i zasluženo stigla do nove pobede.

Najefikasniji u našem timu bio je Mandić sa četiri gola, a Stefan Mitrović je postigao tri.

Malu senku na trijumf našeg tima bila je povreda Nikole Jakšića, koji je posle nekoliko udaraca u nos koje je pretrpeo tokom meča, morao na pregled u bolnicu.

''Teška utakmica, kakvu smo i očekivali. Trudili smo se, zasluženo smo dobili. Ne mogu puno da pričam jer me čeka pregled u bolnici'', istakao je Jakšić.

U poslednjem kolu Grupe B, Srbija će se sutra sastati sa Australijom

Srbija – Italija 15:11 (5:2,3:3, 1:3,6:3)

Bazen Olimpijskog centra. Gledalaca 1500. Sudije:Stavridis (Grčka) i Vlašić (Hrvatska). Igrač više: Srbija 9 (4),Italija 10 (5). Dva igrača više: Srbija 1 (1). Peterci: Srbija 1 (1)

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 4, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović, Nikić 1, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 3, B. Mitrović. Selektor: Savić.

ITALIJA: Tempesti, Di Fulvio 3, Veloto, Filjoli 2, Đorđeti 2, Fondeli, Prešuti 1, Galo 1, Gito, Luongo, Aikardi 2, Baralti, Del Lungo. Selektor: Kampanja.