Dan kada je Mario Žardel dao SEDAM golova za poluvreme

Autor: Boban Filipović
petak 24.03.2017.
13:23

Prošlo je dve decenije, te je prava prilika da se podsetimo podviga legendarnog napadača Porta.

epa/LUSA/Joao_Abreu_Miranda

Tog 24. marta 1997. godine Porto je u portugalskom kupu igrao protiv Žuventude Evore i slavio sa ubedljivih 9:1.

Čak sedam golova na toj utakmici postigao je legendarni brazilski napadač Mario Žardel, a zanimljivo je da igrao samo u drugom poluvremenu.

Tadaršnji trener 'Zmajeva' Antnio Oliverira je na poluvremenu uveo u igru Žardela umesto Poljaka Mielčarskog, a ovaj zablistao punim sjajem.

Po jedan gol za Porto na ovoj utakmici postigli su bivši jugoslovenski reprezentativci Ljubinko Drulović i Zlatko Zahovič.

Kad smo već kod Marija Žardela, valja pomenuti da je postigao 130  golova za Porto na 125 odigranih utakmica. Sjajni centarfor je igrao za 'Zmajeve' u drugoj polovini 90-ih godina prošlog veka i u tom periodu sa njima osvojio tri titule šampiona Portugalije i dva trofeja nacionalnog kupa. Dva puta je bio "zlatna kopačka" Evrope.