Hungaroring - Ferštapen "otvorio račun" u Mađarskoj, Mercedesov tandem iza Holanđanina!

nedelja 31.07.2022.
17:00

Prva pobeda Maksa Ferštapena u Mađarskoj.

EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Vozač Red Bula Maks Ferštapen pobednik je današnje trke Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske.

Aktuelni svetski prvak je na stazi Hungaroring ostvario 28. pobedu u karijeri i osmu u ovogodišnjem šampionatu.

Holanđanin je takođe zabeležio i prvi trijumf u Mađarskoj.

Drugo mesto pripalo je sedmostrukom svetskom prvaku Luisu Hamiltonu iz Mercedesa, dok je njegov timski kolega Džordž Rasel završio na trećem mestu.

Vozač Ferarija Karlos Sainc zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Serhio Peres iz Red Bula, a Šarl Lekler iz Ferarija je završio na šetoj poziciji.

Bodove su osvojili i Lando Noris (Meklaren), Fernando Alonso (Alpin), Esteban Okon (Alpin) i Sebastijan Fetel (Aston Martin).

Dodatni bod za najbrži krug osvojio je Hamilton.

U generalnom plasmanu vodi Verstapen sa 258 bodova, Lekler je drugi sa 178, a treći je Peres sa 173 boda.

Sledi pauza u šampionatu, a naredna 14. trka vozi se 28. avgusta za Veliku nagradu Belgije.