četvrtak 02.08.2018.
20:59

Bravo, Subotičani!

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Spartak iz Subotice je uspeo da se plasira u treći krug kvalifikacija za Ligu Evrope pošto je nakon dva meča slavio sa 3:2 protiv Sparte iz Praga!

Nakon prvog meča bilo je 2:0 za Spartak, drugi je Sparta pobedila sa 2:1 danas u Pragu, pa će na megdan Brondbiju srpski tim!

Sparta iz Praga je danas bila daleko kvalitetniji tim u prvom poluvremenu od Spartaka, videlo se to od samog početka utakmice i reklo bi se da je bilo pitanje vremena kada ćemo videti gol.

Videli smo prečku, pa stativu, veliki broj promašaja fudbalera Sparte u prvom poluvremenu, sjajne odbrane Perića, ali i gol koji je postigao Šural u 28. minutu utakmice.

Tada je Srđan Plavšić, možda i najbolji igrač današnjeg meča, pronašao Šurala u kaznenom prostoru, uputio je odličan centaršut sa leve strane, a napadač Sparte je uspeo da postigne gol za 1:0.

I dalje su nakon tog gola imali prednost Subotičani, bilo je 2:1 u ukupnom skoru, a Sparta je nastavila sa napadima i podatak da je 5 šuteva išlo u okvir gola Perića, da je bilo 6 blokiranih i 6 udaraca koji su išli van gola dovoljno govori u prilog tome koja ekipa je bila dominantnija.

Sparta je i u drugom poluvremenu krenula svim silama ka golu, imala par poluprilika, a onda je i Spartak pripretio po prvi put na utakmici i to preko rezerviste Marčića koji je uputio udarac pravo u golmana Nitu.

Usledio je loš trenutak po Spartak, igrao se 66. minut kada je Fridek utrčao po desnoj strani, uputio centaršut na drugu stativu gde je bio Srđan Plavšić, a nekadašnji fudbaler Spartaka uspeva da postigne gol nakon žabice, praški tim je izjednačio rezultat na 2:2 kada gledamo ukupan skor.

Ključni trenutak na utakmici desio se u 75. minutu utakmice, tada je Đenić uspeo da se izbori za poziciju, pao je nakon guranja Uroša Radakovića, a rumunski sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač je bio Čečarić, Spartak je poveo sa 3:2, Sparti su bila potrebna dva gola za prolazak dalje!

Marčić, fudbaler Spartaka koji je imao veliku priliku u drugom poluvremenu, je zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren u 82. minutu utakmice, Sparta je svim silama nakon toga krenula ka golu Perića.

Kanga je imao dobar šut, Perić je ponovo sjajno odbranio, Spartak je bio sve bliži plasmanu u narednu fazu!

Kako se meč bližio kraju, igrači Sparte su bili sve nervozniji, pa se Spartak nakon velike borbe plasirao u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope!

Svakako, najveća pobeda u istoriji kluba. Bravo, Subotičani!