nedelja 20.06.2021.
19:51

Velika pobeda Švajcarske.

EPA-EFE/Ozan Kose

Fudbaleri Švajcarske pobedili su selekciju Turske rezultatom 3:1 (2:0) u trećem kolu na Evropskom prvenstvu.

Heroj Švajcaraca bio je dvostruki strelac Džerdan Šaćiri, ali i Zuber  koji je upisao sve tri asistencije.

Već u šestom minutu, Zuber je proigrao Seferovića, a ovaj se namestio i sa 16 metara pogodio dalji ugao za 1:0.

Prednost Švajcaraca duplirao je Šaćiri evrogolom u 26. minutu, kada je raspalio loptu sa skoro 25 metara pod prečku - 2:0

Turci su imali nekoliko prilika do odlaska na odmor, preko Muldura koji je imao dve, ali je sjajan bio golman Zomer.

Turska je uspela da se vrati u život u 62. minutu kada je pao novi evrogol, Kaveči je takođe iz daljine poslao projektil pod prečku za 2:1.

Ipak, nada Turcima trajala je svega šest minuta, a onda je Zuber ponovo poslao fantastičan pas do Šaćiriji koji postiže novi lep gol za nedostižnih 3:1.

Švajcarci su do kraja sačuvali prednost i osvojili bodove koji će ih verovatno odvesti u osminu finala.

Velšani su sa četiri osvojena boda ostali drugi na tabeli zbog bolje gol razlike, a Švajcarci čekaju rasplete u ostalim grupama.

Podsetimo, četiri od šest trećeplasiranih ekipa obezbediće plasman u narednu rundu.

Turci su završili takmičenje bez ijednog osvojenog boda, uz gol razliku 1:8.