ABA - 'Kengur' Lendejl nokautirao šampiona, Partizan treći!

nedelja 10.02.2019.
20:51

Trijumfom nad evroligašem iz Podgorice košarkaši Partizana preuzeli su treću poziciju na tabeli ABA lige i napravili fantastičnu uvertiru za Kup Radivoja Koraća.

aba-liga.com/Partizan NIS

Predvođen fenomenalnim Australijancem Džokom Lendejlom i frenetičnom podrškom sa tribina košarkaši Partizana savladali su aktuelnog šampiona ABA lige u derbiju 19. kola i preuzeli treće mesto na tabeli.

Partizan je u prepunoj hali "Aleksandar Nikolić" slavio rezultatom 76:67 (17:12, 15:19, 23:15, 21:21), zabeležio trinaestu pobedu u sezoni i došao do boljeg odnosa u međusobnim duelima sa ekipom Budućnosti koja je u Podgorici ssavladala crno-bele sa četiri poena razlike (75:71).

Počelo je poenima Erla Klarka i vođstvom aktuelnog šampiona ABA lige koji je odmah zatim ušao u ozbiljne probleme sa realizacijom. Partizan je dobrom odbranom sveo goste na četiri poena u prvih sedam minuta meča, a zanimljiv je bio podatak da je Budućnost u tom periodu imala više grešaka nego datih poena.

Raspoloženi Stefan Janković ubacio je sedam poena za crno-bele u prvoj četvrtini i bio najzaslužniji što su izabranici Andree Trinkijerija posle sedam minuta imali +11 (15:4).

Usledio je odgovor Budućnosti u vidu serije 8:0 na koju je Partizan odgovorio zakucavanjem Nikole Jankovića, pa je nakon deset minuta igre domaćin vodio 17:12.

U nastavku smo gledali gotovo preslikanu sliku iz prve četvrtine. Svaku od naredne tri deonice Partizan je bolje otvarao, ali je u završnicama doživljavao padove pa se Budućnost rezultatski vraćala u život.

Gosti su u prvom poluvremenu ostali bez Goge Bitadzea koji je povredio skočni zglob, ali je i Partizan bio desetkovan neigranjem Radeta Zagorca i Alekseja Nikolića.

Tokom treće četvrtine Partizan stiže do maksimalnih +13 na krilima sjajnog Džoka Lendejla koji je pogađao sa svih mogućih pozicija. Na ulasku u poslednju četvrtinu na semaforu je pisalo 55:46 što je rezultat koji je garantovao uzbudljivu završnicu.

Veliki broj grešaka koje su obeležile večerašnju utakmicu obeležio je i poslednji kvartal, a u takvoj situaciji Partizan se bolje snašao i uspeo da odbrani prednost koju je držao od prvog minuta igre.

Junak Partizanove pobede bio je Džok Lendejl koji je ubacio 23 poena i zabeležio 3 asitencije, a važnu rolu odigrali su još Nikola Janković (12 pts, 3 sk, 3 as) i Aleks Renfro (10 pts, 6 sk, 11 as).

Na drugoj strani najefikasniji je bio Edvin Džekson sa 19 poena i 3 asistencije, a pratili su ga Noris Kol (14 pts, 4 sk, 4 as) i Erl Klark (12 pts, 3 as). Treba reći i to da je Budućnost večeras ubacila 3 trojke iz 24 pokušaja, ali i da su dva tima kombinovano napravila 34 greške.

Partizan sada ima prednost u međusobnim duelima sa ekipom Budućnosti, ali će do kraja ligaškog dela biti na velikom iskušenju jer ga čekaju dueli sa Crvenom zvezdom mt:s (G), Igokeom (D) i FMP-om (G).

Pre završnice ligaškog dela regionalnog takmičenja sledi Kup Radivoja Koraća i pauza zbog obaveza državnih selekcija u kvalifikacijama za Mundobasket.