subota 21.01.2017.
22:48

Košarkaši Union Olimpije upisali su još jedan vredan trijumf u 19. kolu Jadranske lige.

Beta/ABA liga/Olimpija Ljubljana/Ales Fevzer/Sasa Pahic Szabo/Mo

Slovenački sastav je slavio u dvorani "Dražen Petrović" u glavnom gradu Hrvatske, na kraju je bilo 68-79 za goste iz slovenačke prestonice.

Cibosi su bolje otvorili meč, dobili prvi kvartal, a do poluvremena su čak i povećali prednost (44-39).

Ipak, Olimpija se vraća u trećoj deonici, spuštaju na samo pola koša razlike pred poslednjih 10 minuta.

U četvrtoj četvrtini, potpuna dominacija gostiju iz Ljubljane, dobili su tu deonicu sa 12 razlike, postiglo duplo više koševa od domaćina i zasluženo slavili.

Kao i u meču sa Partizanom, ponovo je klučni igrač slovenačkog sastava bio Amerikanac Bredli Džeferson, koji je sa dve vezane trojke u poslednjih tri minuta odlepio goste na osam poena razlike.

On je bio i najefikasniji u pobedničkom sastavu, upisao je 18 poena, a pratili su ga Oliver sa 15, Milošević i Hrovat sa po 13, dok je Mulalić dodao 11 poena.

U ekipi Cibone 16 poena iskusnog Žorića, pored njega dvocifren je samo bio Šakić sa 10 poena.