ponedeljak 30.10.2017.
19:35

Više nego ubedljiv trijumf izabranika Dušana Alimpijevića u poslednjem meču regionalne košarkaške lige.

Beta/ABA liga/Crvena zvezda mts/Ds

Poslednja utakmica 6. kola regionalne ABA lige odigrana je večeras u hali "Aleksandar Nikolić" gde je aktuelni šampion ugostio ekipu MZT-a iz Skoplja.

Zvezda je posle dva vezana poraza u ABA ligi imala zicer za povratak na pobednički kolosek i nije ga propustila, pošto je slavila sa više nego ubedljivih 112:73 (28:23, 30:23, 33:8, 21:19) iako je nastupila u oslabljenom sastavu.

Dušan Alimpijević ponovo je nakon nekoliko utakmica mogao da računa na Nemanju Dangubića ali je odlučio da odmori iskusne prvotimce Peru Antića i Tejlora Ročestija.

U takvoj konstelaciji stvari više minuta dobili su igrači koji su u dosadašnjem toku sezone bili na margini, a priliku da debituje imao je Dragan Apić.

Rezultatska neizvesnost trajala je samo u prvoj četvrtini kada su gosti iz Skoplja uspevali da održe jednocifren minus, ali je sredinom drugog kvartala Zvezda otišla na +10 posle čega nije bilo dileme ko će slaviti u "Pioniru".

Goste je u prvom poluvremenu u životu držao odlični Bojan Trajkovski koji je postigao 19 od 46 poena MZT-a u prvih 20 minuta.

Za Zvezdu je u prvom poluvremenu debitovao i Dragan Apić koji je posle samo pet minuta na terenu imao 8 postignutih poena, a do kraja je dobrano popravio taj učinak i svrstao se među najefikasnije na parketu.

Tokom trećeg kvartala Zvezda je demonstrirala silu ubacivši 33 poena, dok je protivniku dozvolila manje od deset!

Na kraju je publika u dvorani "Aleksandar Nikolić" imala priliku da gleda egzibiciju na terenu pošto su crveno-beli akcije završavali 2 na 0 ili 1 na 0 usled velikog broja grešaka igrača gostujućeg tima.

Najefikasniji u redovima pobedničkog sastava bio je Nikola Radičević sa dabl-dabl učinkom (17 pts, 10 as), a pratili su ga Džejms Feldin (15 pts, 3 as), Dragan Apić (14 pts, 5 sk), Matijas Lesor (14 pts), Milko Bjelica (11 pts, 4 sk, 3 as) i Nikola Jovanović (10 pts, 3 sk).

Fantastičnu partiju u poraženom timu imao je Bojan Trajkovski koji je za 32 minuta na parketu postigao 30 poena, uz 7 skokova i 3 asistencije. Dvocifren je bio još samo Jure Lalić sa 14 poena i 5 skokova.

Zvezda je tako prekinula mini seriju od dva vezana poraza, pa posle šest odigranih utakmica ima skor 4-2. U narednom kolu crveno-beli gostuju Partizanu.