22:48

Efes protutnjao Vilerbanom, Madriđani konačno savladani, i to na svom terenu.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Košarkaši turskog Efesa upisali su večeras devetu pobedu u 18 odigranih kola Evrolige ove sezone.

Ovoga puta bili su bolji od domaćeg Asvela u Vilerbanu, i slavili su prilično ubedljivo, rezultatom 102:80.

Već posle prvog poluvremena je praktično sve bilo jasno, Efes je vodio sa 54:34 i u nastavku je rutinski zadržao stečenu prednost.

Ponovo je briljirao srpski plejmejker Vasilije Micić, koji je sa 23 poena (3/6 za dva, 4/5 za tri poena) i devet asistencija bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi. Pratio ga je Larkin sa 16 poena.

Kod domaćih, bolji od ostalih bio je Noris Kol sa 22 postignuta poena.

Za to vreme, Milano je u Madridu savladao domaći Real rezultatom 80:76.

Ovo je tek šesti poraz Reala od početka sezone, kojim su Madriđani prekinuli seriju pobeda u elitnom evropskom takmičenju. Milano je stigao do desetog trijumfa i sve ozbiljniji je kandidat za plasman u Top 8.

Nekadašnji as Reala Serhio Rodrigez postigao je ključnih pet poena u finišu meča, a Dilejni je svojim pogotkom sa linije penala samo potvrdio trijumf gostiju.

Rodrigez je za 17 poena bio i najefikasniji u Milanu, Dilejni ga je pratio sa 14, a u Realu najefikasniji Kerol sa 20 postignutih poena.