EP U20 - Nepobedivi "Orlići" držali košarkaški čas!

sreda 15.07.2015.
20:36

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Italiji kao prvoplasirana iz grupe "E" nakon što je u borbi za lidersku poziciju na tabeli očitala lekciju vršnjacima iz Francuske.

FIBA/Ciamillo-Castoria/Castoria

Košarkaška reprezentacija Srbije uzrasta do 20 godina obezbedila je plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva već posle prve utakmice druge faze takmičenja ali je u sredu potvrdila svoju dominaciju u novoformiranoj grupi "E".

Srbija je u poslednjoj utakmici grupe "E" koja je odlučivala ko će sa prve pozicije u četvrtfinale deklasirala odabranu selekciju Francuske i slavila rezultatom 64:53 (17:11, 27:10, 13:14, 7:18).

Konačan rezultat utakmice nedovoljno dobro oslikava ono što se dešavalo na terenu pošto je Francuska na kraju uspela da izbegne debakl kakav joj se smešio posle 25 minuta igre.

Kao da se nije radilo o borbi za prvo mesto na tabeli, Srbija je već posle dvadeset minuta igre imala prednost od 23 poena, a "Orlići" su najveću razliku napravili početkom treće deonice kada su se odlepili na "+28" pri rezultatu 49:21.

Nakon toga su izabranici Vladimira Đokića lagano počeli da dižu nogu sa papučice gasa pa je Francuska do kraja uspela da ublaži poraz iako je u svakom smislu bila deklasirana.

Najefikasniji pojedinac u pobedničkom sastavu bio je Rade Zagorac sa 14 poena i 3 skoka, dok je Dejan Davidovac postigao dva poena manje uz isti broj ostvarenih skokova. Dvocifren učinak u reprezentaciji Srbije upisao je još Marko Gudurić koji je ubacio 11 poena.

Protivnik reprezentacije Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva biće selekcija Litvanije koja je zauzela četvrtu poziciju u grupi "F". Taj meč na programu je 17. jula od 18 časova i 45 minuta.