utorak 28.11.2017.
21:16

Košarkaši kragujevačkog Radničkog nisu uspeli da pred svojim navijačima prirede iѕnenađenje protiv favorizovanog Spartaka.

Sportske.net/Darko Mitrović

Subotičani su slavili sa 78-66 (10-17, 22-13, 22-16, 24-20), pa ce Radnički morati da traži neku novu priliku sa prvu pobedu u ovoj sezoni.

Kragujevčani su odlično ušli u večerašnji meč. Tokom prve četvrtine, predvođeni raspoloženim Kljajevićem konstantno su imali vođstvo, koje je maksimalno isnosilo sedam poena razlike, 17-10, što je i bio rezultat prvog kvartala.

Ali, vec početkom druge deonice, Ѕpartak preuzima inicijativu i smanjuje na 17-16. Pavlović sa linije penala prekida seriju gostiju, ali posle tri minuta igre u ovom delu meča,  Subotičani prvi put preuzimaju vođstvo, 21-22.

Razigrao se u tim trenucima i Nikola Tanasković, koji je u Spartaku na pozajmici iz Partizana i gosti su u finišu poluvremena poveli sa 32-28, a do odlaska na odmor još dva poena domaćih sa linije slobodnih bacanja, za 32-30 na poluvremenu.

Ono što je karakteristika prvog poluvremena jeste i loš šut domacih za tri poena, 0/10.

Tanasković je obelezio i početak drugog poluvremena, sa 4 vezana poena, za 36-30 u korist Spartaka.

Na dva minuta pre kraja treće četvrtine, Spartak trojkom Hristova stiže i do plus 9, 50-41.

Nedugo zatim, sve bolji Tanasković svojim 15. poenom uvećava na 52-41, a u poslednjih 10 minuta igre ušlo se rezultatom 54-46 za goste.

Kragujevčani su u tim trenucima pogodili svoju prvu trojku, preko Milosavljevića, tek iz 14. pokušaja.

Poenima Milosavljevića i Jovanovića, Radnički prilazi na 57-53, na 6 minuta do kraja.

Ali, ekipa Bojana Kusmuka i dalje nije imala rešenja za Tanaskovića, pa su gosti do kraja održali stečenu prednost.

Sve dileme otklonjene su trojkama Pejića i Hristova u finišu.

Tanasković je sa 21 poenom bio najbolji kod gostiju, a u Radničkom Milosavljević sa 22.