Olimpija Milano preokretom do pobede, Mačvan solidan

nedelja 02.10.2016.
23:02

Košarkaši Olimpije Milano savladali su Kapo D'Orlando kao gosti, u utakmici prvog kola italijanske Serije A.

twitter.com/OlimpiaEA7Mi

Počeo je danas i najjači košarkaški šampionat na "Čizmi", a nama najinteresantniji duel bio je susret Kapo D'Orlanda i Olimpije Milano.

Slavili su izabranici Jasmina Repeše, rezultatom 65-71 (20-11, 21-22, 12-20, 12-18).

Gosti iz Milana su gubili nakon prvih 20 minuta, ali su sjajnom igrom u odbrani u drugom poluvremenu preokrenuli meč i na kraju trijumfovali. U prvom poluvremenu su primili 41 poen, a u drugom čak 17 manje.

Najbolji u redovima aktuelnog prvaka Italije bio je hrvatski internacionalac Kruno Simon sa 17 poena, a njega su pratili srpski reprezentativac Milan Mačvan sa 11 poena i iskusni Riki Hikman sa 10. Dobar je bio i Džamal Meklin sa po osam poena i skokova.

U ekipi Milana nije bilo Miroslava Raduljice, zbog povrede koju je doživeo na polufinalnom meču Liga Kupa Italije. Očekuje se da srpski reprezentativac bude spreman za start Evrolige.

U redovima domaće ekipa, najbolji je bio Arči sa 17 poena, dvocifren je bio još samo Fitipaldo sa 13 postignutih koševa. Sasvim solidan je bio i bivši košarkaš Crvene zvezde Voja Stojanović sa devet poena.