Sa "Grobarima" je lakše, druga pobeda Partizana

utorak 13.10.2015.
22:39

Košarkaški klub Partizan upisao je drugi trijumf u regionalnom takmičenju pošto je u poslednjem meču petog kola pred 5.000 "Grobara" oborio Sutjesku na pleća.

kkpartizan.rs

Poslednja utakmica petog kola regionalne košarkaške lige odigrana je u hali "Pionir" gde je najtrofejniji srpski klub ugostio Sutjesku iz Nikšića pred oko 5.000 "Grobara".

Partizan je uz podršku svojih navijača slomio otpor novajlije u ligi i na kraju slavio rezultatom 75:67 (18:20, 25:12, 13:17, 19:18) usled čega se ekipa Petra Božića probila ka sredini tabele do društva koje ima skor 2-3.

Osim uvodne deonice koju su gosti iz Nikšića dobili sa dva poena razlike crno-beli nisu imali većih problema. Motorna snaga Partizana u prvom delu igre bio je Petar Aranitović koji je postigao 13 poena, a u drugom poluvremenu pivukli su oni iskusniji.

Aleksandar Cvetković ponovo je sjajno odigrao drugih 20 minuta, a dobru partiju pružio je i Čedomir Vitkovac. Plejmejker Partizana postigao je 21 poen uz 6 skokova i 6 asistencija, dok je Vitkovac ubacio 13 poena i dodao 4 skoka.

Crno-beli se posle pet odigranih utakmica nalaze na devetoj poziciji na tabeli, dok Sutjeska ostaje osma sa dve pobede i tri poraza.