SL - Konstantin namučio šampiona

utorak 19.05.2015.
21:03

Aktuelni šampion Srbije vratio se u pobednički kolosek nakon poraza u derbiju ali je do sedmog trijumfa u Superligi stigao znatno teže nego što se očekivalo.

Beta/BranislavBožić/Ev

Košarkaši Partizana vratili su se u pobednički kolosek nakon prvog poraza koji im je Crvena zvezda Telekom za vikend nanela od početka domaćeg šampionata.

Branilac titule u utorak je savladao Konstantin rezultatom 89:80 (25:14, 27:25, 22:25, 15:16) a crno-beli su do sedme pobede stigli oslabljeni neigranjem kapitena Dragana Milosavljevića i iskusnog Saše Pavlovića.

Samo u prvoj četvrtini Partizan je u potpunosti nadigrao rivala, dok je u nastavku meča Konstantin bio ravnopravan rival. Na dva minuta pre kraja gosti iz Niša smanjili su prednost Partizana na svega četiri poena (83:79) ali je "Parni Valjak" uspeo da uspešno privede meč kraju.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Nikola Milutinov (16 pts, 7 sk, 2 as) i Edo Murić (15 pts, 5 sk, 4 as), a dvocifren poenterski učinak ostvarili su još Vanja Marinković (13 pts) i Nemanja Bezbradica (15 pts, 7 sk).

U devetom kolu koje je na programu u subotu Partizan će gostovati Mega Leksu u Sremskoj Mitrovici.