Šokantni preokret Cedevite, Mega primila 40 poena u poslednjoj četvrtini!

subota 28.10.2017.
19:02

Cedevita ostvarila četvrtu pobedu u ABA ligi ove sezone, posle velikog preokreta na gostovanju ekipi Mega Bemaksa.

BETAPHOTO/ABA liga/Mega Bemax

Neverovatno je šta se večeras desilo ekipi Mege!

Imali su sve u svojim rukama, 17 poena prednosti početkom poslednje četvrtine, ali su do kraja sve to ''prosuli'' i dozvolili uzdrmanim gostima iz Zagreba da ostvare novu pobedu. I ne samo to, Cedevita je u poslednjoj četvrtini postigla čak 40 poena!

Na kraju, 81:77, četvrta pobeda Cedevite, četvrti poraz Mege u prvih šest kola!

Zagrepčani su bolje započeli meč, tokom prve četvrtine su stekli i održavali blagu rezultatsku prednost, ali kako je meč odmicao Mega je igrala sve bolje.

U drugom kvartalu tim Dejana Milojevića je stekao osam poena prednosti, poveo je sa 25:17, ali do poluvremena sledi serija Cedevite od 9:1, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom - 26:26.

Sledi period najbolje igre domaćih, raspucali su se u trećoj deonici koju su dobili sa 30:15 i stekli ubedljivu prednost na ulasku u poslednjih deset minuta.

Dodatni problem za Zagrepčane bilo je i isključenje Krisa Džonsona u finišu treće četvrtine, ali se oni nisu predavali. Početkom četvrte četvrtine uspeli su da prepolove prednost Mege, a na dva i po minuta pre kraja da stignu i na ''minus četiri'' - 71:67.

Ni tu se gosti nisu zaustavili, pa pola minuta kasnije trojkom Nikolsa stižu do 71:70, a isti igrač je posle još jednog neiskorišćenog napada Mege promašio zicer za vođstvo Cedevite!

Enis je nakratko prekinuo seriju Cedevite, ali na ulasku u poslednji minut najpre Čeri trojkom donosi izjednačenje gostima, pa potom Džanan Musa pogađa uz faul i Cedevita je povela sa 76:73 na 22 sekunde pre kraja!

Posle Milojevićevog tajm-auta, Enis je fauliran, posle čega je ponovo precizan sa linije slobodnih bacanja za 75:76. Ušlo se u ''penal završnicu'' u kojoj se na kraju bolje snalaze košarkaši Cedevite.

Pobedničku ekipu predvodili su Nikols sa 18, Čeri sa 17, kao i Krušlin i Musa sa po 16 postignutih poena.

U Megi, 21 poen Enisa, Rebić je upisao 20, a Sinovec 13.