23:21

Na premijeri 36. kola francuske Lige 1, novajlija u ligi je dočekao PSŽ.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Utakmica na stadionu u Amjenu okončana je rezultatom 2:2 (0:1).

Poveli su gosti u 26. minutu, strelac je bio Edinson Kavani, na asistenciju Pastorea, bio je to njegov čak 28. gol u Ligi 1 ove sezone i nema sumnje da će do kraja ostati najbolji strelac lige.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo dva minuta igre u nastavku Konate poravnao rezultat.

PSŽ dolazi do nove prednosti u 64. minutu, strelac je ovoga puta bio mladi Nkunku, na asistenciju Tijaga Mote.

Ipak, Konate se još jednom upisuje u listu strelaca, igrao se 80. minut, kada je domaćin još jednom poravnao rezultat.

Na kraju je i ostalo 2:2, PSŽ je odavno overio titulu, imaju 92 boda, 20 više od drugoplasiranog Monaka, uz utakmicu više, dok je Amjen na 12. mestu sa 42 boda i što je najvažnije izborili su opstanak u najvišem rangu.