BL - Iznenađenje u Lajpcigu, preokret u Menhengladbahu! Domaćima samo bod u pet utakmica!

subota 19.12.2020.
17:27

Popodne u znaku gostujućih ekipa.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Iznenađenje u Lajpcigu - ''Jarčevi'' su odneli bod u utakmici bez golova, u kojoj se ekipa Kelna orijentisala isklučivo na odbranu i to joj se isplatilo.

Naravno, domaći su imali konstantnu inicijativu, stvarali prilike, ali je odličnio Timo Horn sačuvao svoju mrežu.

Pritisak Lajpciga pojačavao se kako se meč bližio kraju. U 66. minutu meča Mukijele je probio po desnoj strani, idealno proigrao Kampla, a ovaj iz veoma izgledne pozicije šutira veoma neprecizno, preko gola.

Šest minuta kasnije, još jedna velika prilika za domaće, ali Horn odlično interveniše na gol liniji.

U Menhengladbahu preokret! Hofenhajm je odneo ceo plen, slavio je sa 2:1, iako je posle prvog poluvremena domaćin bio u prednosti.

Štindl je iz penala u 34. minutu doveo Menhengladbah u vođstvo, Kramarić je izjednačio u 75. minutu, a četiri minuta kasnije domaći ostaju bez isključenog Tirama. Prednost igrača više Hofenhajm je iskoristio u 86. minutu, kada je Sesenjon pogodio za preokret i trijumf gostiju rezultatom 2:1. Mijat Gaćinović nije ulazio u igru u ekipi Hofenhajma.

Pobeda gostiju i u Augsburgu, gde je Ajntraht sa našim Filipom Kostićem u startnoj postavi slavio sa 2:0. Autogolom Frambergera gosti su poveli u 53. minutu, a trijumf je u finišu potvrdio Ilsanker.

''Fenjeraš'' Šalke je opet izgubio, deveti put u sezoni, ovoga puta na svom terenu od Arminije sa 1:0. Gol odluke postigao je Klos u 53. minutu meča, a Matija Nastasić je novi poraz svog tima odgledao sa klupe za rezerve.

Isti rezultat i u Majncu, gde je Verder slavio golom rezerviste Dinkčija u 90. minutu meča.