nedelja 21.09.2014.
23:02

Derbi šestog kola šampionata Francuske odigran je na ''Parku prinčeva'', gde Pari Sen Žermen nije uspeo da savlada ekipu Liona. Vrh tabele za ''Svece'' sve dalje!

Beta/AP Photo/Michel Euler

Šampion Francuske nastavlja da ređa kikseve u nacionalnom prvenstvu ove sezone. Posle šest kola učinak ''Svetaca'' su samo dve pobede i čak četiri remija, posle večerašnjih 1-1 na svom terenu protiv Liona.

Delovalo je, ipak, da će favorit opravdati očekivanja, s obzirom da je Edinson Kavani u 20. minutu odlično reagovao na centaršut Dinjea sa leve strane i udarcem glavom savladao golmana gostiju - 1:0.

Međutim, Ibrahimović i drugovi nikako nisu uspevali da tu prednost uvećaju i omoguće sebi mirniju završnicu.

To su gosti na pravi način iskoristili, izvršili su pritisak na ulasku u finiš meča i takva igra je urodila plodom u 84. minutu, kada je Umtiti iskoristio šansu i doneo izjednačenje Lionu.

Do kraja je bilo novih uzbuđenja, domaći su pokušali da dođu do pobedonosnog gola, a iako se mreža gostiju zatresla u samom finišu, taj gol je poništen zbog prekršaja nad golmanom Liona.

Na kraju pogledajte i ostale rezultate i tabelu posle šestog kola.