Da li ste za "biskvit"? Hoće li se Real i Borusija upisati na listu ovih sramnih mečeva u velikim takmičenjima?

Autor: Vladimir Stojanović
sreda 09.12.2020.
10:31
Izvor: Sportske.net

"Biscotto" na pomolu? Italijani sumnjaju, ali pre nego što počnemo o poštenju Nemaca, dovoljno je da pročitate ove redove. Ne postoji niko ko je imun na ove stvari...

Povezane vesti

Kada se kaže „biscotto“ u italijanskom slengu u pitanju je prevara, odnosno ovaj dvostruko prepečeni hleb se tumači kao sporazum dvojice kako bi se izbacio treći. S obzirom na „Kalćopoli“ ili „Totonero“, ili ostale skandale vezane za fudbal u Italiji, mnogi će reći da su oni poslednji koji bi trebalo da se žale, ali Italijani su na svojoj koži osetili „biscotto“, 2004. godine.

Iako UEFA nije našla ništa neuobičajeno u meču Šveđana i Danaca, optužbe nikada nisu prestale. Jer komšijama je bio potreban rezultat 2:2 kako bi i jedni i drugi prošli na račun Italijana i završilo se tim rezultatom. Skandinavski lobi u UEFA je tvrdio da nema razloga za istragu, niti je sprovedena, Italija je u prva dva meča remizirala, bila im je potrebna pobeda protiv Bugara, ali i da drugi meč ne bude završen pomenutim rezultatom. Italija je u Gimaraešu nekako dobila Bugare, odlučio je Kasano, ali je sa stadiona Boaviste stigla zaprepašćujuća vest. Danci su vodili sa 2:1, a onda je Jonson u 89. minutu izjednačio rezultat. Nakon meča su Skandinavci slavili, Italijani plakali, taj osećaj je samo probudio sećanje na 2002. i Ekvadorca Bajrona Morena. Ono što je on uradio protiv Južne Koreje Italijanima ide u istoriju besčašća. Kasnije je uhapšen na JFK u Njujorku, prenosio je drogu.

baner

Dakle Italijani, odnosno Inter se plaše, ako pobede Šahtjor, remi u Madridu vodi i Real i Borusiju Menhengladbah u narednu rundu na račun Konteove ekipe.

Sad, neko će primetiti da se Nemci ne bave tim stvarima.

A onda se vraćamo u 1982. i sramotu u Hihonu, jednu od najvećih u istoriji Mundijala.

Naime, na „El Molinonu“ su komšije odigrale sramnih 1:0, Zapadna Nemačka je pobedila Austriju, Profitirali su i jedni i drugi zbog činjenice da su Alžir i Čile igrali dan ranije.

Nemci su slavili, odmah na početku je Horst Hrubeš postigao gol, poslednjih 20 minuta, timovi su stajali na svojim polovinama, lopta je išla ukrug uz zvižduke pobesnelog „El Molinona“. Komentator na nemačkoj državnoj televiziji je iz protesta ćutao i nije odjavio utakmicu. Igrači se nisu pravdali, konferencija za medije je otkazana, u obe zemlje novinari su izrazili zaprepašćenje ponašanjem fudbalera. Nemačku ekspediciju su sopstveni navijači dočekali projektilima i uvredama u hotelu, a Alžir je tražio da se oba tima izbace sa Mundijala. Umesto toga, Afrikanci su morali kući, a Nemcima su do kraja španski navijači mahali lažnim novčanicama. „Panceri“ su stigli do finala, ali im je tu presudila Italija.

baner

Ostala je ogromna sramota, dugo posle toga je u domaćim medijima „Elf“ bio prezren jer su dopustili sebi takvu bruku.

Rezultat svega je bilo to što su od sledećeg Mundijala svi mečevi poslednjeg kola u grupi počinjali u isto vreme.

Prošle godine Italijani su opet bili na pogrešnoj strani „biskvita“. Naime, iako su dobili dve od tri utakmice u završnoj fazi prvenstva Evrope za mlade, Francuzi i Rumuni su učinili ono što su mnogi predviđali, odigrali 0:0, gotovo da nisu šutnuli na gol i otišli dalje.

Zapadni Nemci su 1974. prema mnogima pustili Istočnu Nemački ui Hamburgu, bez obzira na nepostojanje diplomatskih odnosa, plan je bio da se izbegne naredna grupa sa Argentinom, Holandijom i Brazilom. „Izabrali“ su Poljsku, Švedsku i Jugoslaviju, otišli sveži u završnicu i savladali Holanđane za drugu svetsku titulu.

baner

Priču iz 1978. verovatno znate, jedna od najsramnijih, druga faza Mundijala. Argentina je savladala Peru sa 6:0 u Rozariju, prethodnog dana je Brazil dobio Poljsku sa 3:1. Domaćin je sve lepo sračunao, kasnije je Ramon Kiroga, golman „Inka“ priznao da to nisu čista posla, ubedljivom pobedom je Argentina otišla u finale. Nije pomoglo ni to što je Kiroga, pomenuti golman koji je primio šest komada bio Argentinac sa peruanskim državljanstvom.

Zanimljivo 1982. da se vratimo na taj Mundijal, Italijani su počeli loše, u svom stilu. Igrali su 0:0 sa Poljskom i 1:1 protiv Perua. Nisu smeli da izgube poslednji meč, na kraju je bilo 1:1 otvorena je istraga jer je Italija morala da postigne gol i osvoji bod kako bi prošla dalje. Kamerunu je bila potrebna pobeda, ili remi sa većim brojem golova, ali su loše računali, što je neverovatno, nisu baš napadali, pa je ostao znak pitanja nad tim mečom.

baner

Ali u kvalifikacijama za EP 1984. „proslavila“ se Španija. Naime, oni su u kvalifikacijama bili na ivici ispadanja i bilo im je potrebna pobeda od 11 razlike kako bi prošli ispred Holanđana. Šta se sve dešavalo na Benito Viljamarinu nije teško pogoditi. Verovali ili ne, Malta je izjednačila na 1:1, a onda od 26. minuta do 84. primila 11 golova, taman koliko je bilo potrebno da Španija završi sa istim brojem bodova, istom gol razlikom kao Holanđani, ali i većim brojem postignutih golova. Gotovo trideset godina kasnije Džon Bonelo, malteški golman je rekao da to nisu bila čista posla (kao da nismo znali), a Španija je narednog leta igrala finale EP i izgubila od domaćina, Francuske.

Engleska protiv Severne Irske, očekujete rat na Vembliju, godina je 1985. Domaćin se plasirao, komšijama je potreban bod, u tom vremenu pravo čudo. I onda, remi bez golova, pa su „zeleni“ otišli na račun Rumuna kao drugi u grupi.

Ali i Rumuni imaju leš u ormaru. Mundijal u Italiji, sećate se da je Argentina na otvaranju izgubila od Kameruna. U poslednjem meču, dovoljan je remi da se prođe, bez obzira na duel SSSR i Kameruna. Monzon je dao gol za svetske prvake, ali je Balint odmah izjednačio, pa se „prijateljska“ završila 1:1. Na tom istom takmičenju, laganih 1:1 Republike Irske i Holanđana, na račun Egipta.

baner

I na kraju, utakmica koju mnogo zaboravljaju. Mundija u Francuskoj 1998. Najveći favorit je Brazil, aktuelni prvak sveta i oni u grupi A igraju protiv Norveške. Već su se plasirali, odmaraju tim, ali vode sa 1:0 golom Bebeta. Onda prestaju da igraju, pa Norvežani golovima Tore Andre Floa i Rekdala u poslednja četiri minuta okreću i odlaze dalje, na račun Marokanaca koji su dobili Škote 3:0.

I nikada ništa, samo sumnje u „biskvit“, nemoguće je dokazati.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke

Komentari

12 Komentara

Ili komentariši kao gost:
avatar
Boginja iz Bergama
Thursday, 10.12.2020
00:01

Što bi igrali neriješeno kad Menhengladbah ide dalje i sa porazom, Šahtjor zasluženo ako nije prošao dalje ima nagradu u vidu liga evrope...Inter je bara

avatar
Mirjevac
Wednesday, 09.12.2020
19:07

Postoji jednostavno resenje za Inter , dozvolis da Sahtjor pobedi i on ode umesto reala, tako bi Sahtjor iso sa Borusijom!

avatar
Badr Hari
Wednesday, 09.12.2020
18:15

A samo zamislite u tom izazovu Kraljevski klub, čija je kompletna istorija zapravo istorija fudbalskih prevara. Što da zamišljate kada to možete da gledate večeras? :D:D:D

avatar
Bojan Samardzic
Wednesday, 09.12.2020
15:58

Sasvim je normalno ako i jednima i drugima odgovara remi, da ne zapinju i ne rizikuju puno. E sad, da odigraju 2:2, namjerno, ili se unaprijed dogovore o remiju, to vec nije normalno ni moralno.

avatar
No rules
Wednesday, 09.12.2020
12:06

Real nebi smio da kalkulise jer je u jakoxlosoj situaciji.

avatar
MadridistaTill_iDie
Wednesday, 09.12.2020
11:58

Koja nebuloza, ko garantuje Realu da će proći i sa remijem, plus siguran sam da ne žele biti drugi u grupi, kad već mogu biti prvi. A i poznato je koliko puta je sam Inter uprskao kad im je bila potrebna pobjeda za prolaz.

avatar
PapuGomez
Wednesday, 09.12.2020
14:04

Bas tako. Niko i ne pominje Sahtjor ekipa koja je dva put pregazila Real. Ne bi bilo cudo da odigraju nereseno pa i da dobiju inter nije neko cudo.

avatar
The_Matrix
Wednesday, 09.12.2020
11:51

Sudije nece dozvoliti da Real ispadne. Protiv Intera se to najbolje videlo. Jednostavno, za isti kontakt Realu penal, a Interu crveni karton umesto penala. Uz sve to na 1-0 za Real cist penal nije sviran za Inter. Koji je eto na tom mecu ostecen za 2 cista penala. Bez te pobede Real bi bio prezaljen

avatar
PapuGomez
Wednesday, 09.12.2020
14:07

Daj bre sa tim sudjenje vise, dosadili ste i bogu i narodu... 10 god niste dobili nijednu bitnu utakmicu i nijedan jaki protivnik sta uopste traziti neku pravdu. Da ste dobili jedan od Sahtjor ili Mehen u prva dva kola bilo bi drugo, prosle sezone Sparta Praga,drugi tim Barselone bez Messija, klimavi Dortmund, Predprosle Psv...

avatar
IMUN NA MINUSE(VE)
Wednesday, 09.12.2020
11:41

Lose racunali Hahaha Definitivno je Malta tu ''pobedila'', a ne znam zbog cega je cudno to sto Rumunija nije i preokrenula i pobedila Argentinu no dobro. Sto se tice Norveske, oni tih godina ni najmanje nisu lezali Brazilu, godinu dana pre tog susreta na SP '98 su ih pobedili (4:2) u prijateljskom mecu, stavise, jedina su reprezentacija koja nikad nije izgubila od Brazila, a sastali su se cak cetiri puta. Meni je samo veoma drago sto nas nema u ovakvim pricama, postenje je najvaznije.

avatar
Provokator
Wednesday, 09.12.2020
12:58

Nema reprezentacije ali ima klubova 😂

avatar
IMUN NA MINUSE(VE)
Wednesday, 09.12.2020
16:01

Jbg, mora nesto:-D To je mnogo teze kontrolisati jer klubovi mnogo ipak cesce igraju i nije tolika ziza paznje, a mislim da je i znatno teze dokazati da je neki klub namestio.