ponedeljak 21.12.2020.
23:38

U derbiju 19. kola Segunde nije bilo pobednika.

EPA-EFE/JOSE LUIS CEREIJIDO

Fudbaleri Sporting Hihona i Leganesa remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u 19. kolu Segunde.

Golova nije bilo sve do 85. minuta, a onda je VAR presudio u korist domaćih i opravdano pomogao sudiji da svira penal za Hihon.

Odgovornost je preuzeo Uroš Đurđević, njegovu nameru pročitao je golman Leganesa, ali je na sreću, odbitak pokupio naš napadač i pogodio za 1:0.

Kada se činilo da će Hihon slaviti u derbiju koji će možda odlučiti o plasmanu u La Ligu, novi penal, ali na drugoj strani. U petom minutu nadoknade, sa 11 metara bio je precizan Baston za 1:1.

Zanimljivo, u nadoknadi je Đurđevića zamenio još jedan bivši igrač Partizana, Mark Valijente i upravo je on napravio penal u nadoknadi vremena.

Ovim remijem, Leganes je zadržao bod i mesto ispred Hihona. Leganes je četvrti sa 33, dok Hihon ima 32 boda.