ponedeljak 28.12.2020.
20:26

Klupa mladog stručnjaka ozbiljno uzdrmana.

EPA-EFE/John Walton

Fudbaleri Čelsija ostali su na samo jednoj pobedi u poslednjih pet utakmica pošto su u 16. kolu odigrali samo 1:1 protiv Aston Vile na Stamford Bridžu.

Mladi menadžer Čelsija Frenk Lampard bio je pred imperativom pobede u ovom meču zbog najava o eventualnoj smeni u slučaju neuspeha.

Prvu ozbiljniju priliku za londonski klub propustio je Kristijan Pulišić kada je u 32. minutu iz izgledne prilike šutirao preko gola.

Ovaj promašaj je samo dva minuta zaboravljen kada je Olivije Žiru sjajno utrčao postigavši gol glavom posle asistencije Bena Čilvela.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku se igralo samo pet minuta kada je na semaforu bilo 1:1.

Eduara Mendija savladao je sjajni Anvar El-Gazi nakon centaršuta Metija Keša.

Udarac holandskog veziste završio je ispod nogu bivšeg čuvara mreže Rena.

Prvo veće uzbuđenje viđeno je u 67. minutu kada je gol Cezara Aspilikuete poništen zbog ofsajda, ali je samo dva minuta kasnije Džon MekGin udarcem iz daljine pogodio prečku i ozbiljno doveo u pitanje pozitivan rezultat domaćih.

Lampard je u 72. ubacio Tima Vernera i Kaija Haverca, a upravo je ovaj prvi u finišu susreta zamalo doneo tri boda "plavcima" pošto je njegov udarac završio malo iznad prečke.

Aston Vila i Čelsi su ovom podelom bodova ostali na istom saldu posle 16 kola, s tim da je tim iz Birmingema poziciju više rangiran na tabeli zbog bolje gol-razlike.