Izgubiš 6:3 od Sitija, pa 48 sati kasnije šokiraš Liverpul! Da li je titula rešena?

utorak 28.12.2021.
22:55

Kakav podvig "lisica".

EPA-EFE/TIM KEETON

Fudbaleri Lestera pobedili su Liverpul rezultatom 1:0 samo dva dana nakon što su izgubili od Mančester Sitija - 6:3.

Liverpul je zbog odložene utakmice sa Lidsom imao čak 11 dana odmora od poslednje prvenstvene utakmice i šest od meča Liga kupa baš sa Lesterom, ali na tom meču igrali su uglavnom rezervisti.

Lester je na megdan Liverpulu izašao premoren, pošto je morao na teren posle 48 sati i zato je ovo jedna od najvećih pobeda Brendana Rodžersa i to protiv bivšeg kluba.

Imao je Liverpul ogromnu priliku da povede, možda i tako reši meč, ali je Salah bio tragičar. Iznudio je penal, potom uzeo loptu u svoje ruke, ali ga je Šmajhel pročitao, Salah je čak naleteo i na odbijenu, glavom je pogodio prečku.

Šmajhel je začarao svoju mrežu, usledilo je nekoliko neverovatnih odbrana, Žota je u finišu prvog dela imao najbolju priliku na meču.

Kazna je usledila u 59. minutu, Ademola Lukman je primio loptu u šesnaestercu i potom iznenadio Alisona udarcem u prvi ugao za 1:0.

Liverpul je morao da krene na sve ili ništa, Žota je imao šansu u 82. minutu, potom i Van Dajk u 86, ali je ponovo bio sjajan Šmajhel.

Redsi su delovali bespomoćno, Lester premotivisano i do kraja su domaći zasluženo osvojili tri boda.

Treba istaći da Liverpul u sledećem kolu gostuje  Čelsiju i da potom Salah i Mane idu na KAN.