Klose izjednačio Ronaldov rekord!

Autor: Janko Glavonjić
subota 21.06.2014.
22:48

Fudbaleru Nemačke Miroslavu Kloseu trebalo je manje od dva minuta da provede na terenu na ovom Svetskom prvenstvu da bi izjednačio rezultat protiv Gane na 2:2, a ujedno i izjednačio rekord Luisa Nazarija da Lime Ronalda od 15 golova na Svetskim prvenstvim

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Klose je ušao u igru u 69. minutu meča umesto Marija Geca. Na centaršut Tonija Krosa, koji je zakačio Hevedes, Klose je natrčao, nadmudrio odbranu Ganjana i postigao izjednačujući gol.

Kloseu je ovo ukupno 15. gol na Svetskim prvenstvima, čime je izjednačio Ronaldov rekord.

Nemac će do kraja prvenstva, ako mu Lev bude češće pružao šansu, a posle ovakvog pogotka verovatno hoće, imati priliku da postane samostalni rekorder na večnoj listi.

Kloseu je ovo četvrto prvenstva sveta na kojem učestvuje.

Na prethodna tri odigrao je 19 mečeva i postigao 14 golova, a u 20. je postigao i 15.

Neverovatan prosek, a takođe je zanimljivo da je čak 13 od tih 15 golova postigao posle samo jednog kontakta sa loptom, uglavnom glavom.