petak 01.02.2019.
22:38

Ekipa Lajpciga zabeležila je i 11. pobedu u sezoni.

EPA-EFE/FILIP SINGER CONDITIONS

Lajpcig nastavlja svoju poteru ka Ligi šampiona, danas su uspeli da savladaju Hanover veoma ubedljivo sa 3:0 na gostovanju.

Domaćin se dobro držao sve do nadoknade vremena u prvom poluvremenu, tada je Halstenberg uspeo da iskoristi penal.

U drugom poluvremenu rutinska igra gostiju, a sa dva gola junak utakmice je Orban, prvo je iskoristio asistenciju Halstenberga, da bi u 85. minutu iskoristio asistenciju Forsberga iz kornera i glavom smestio loptu u mrežu.

Bila je ovo 11. pobeda Lajpciga u ovoj sezoni čime su učvrstili mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Sa druge strane, Hanover je ostao na samo 11 bodova, izgleda da je publika digla ruke pošto je bilo dosta praznih mesta večeras na stadionu "HDI arena".