22:53

Šampion izgubio na startu prvenstva.

rclens.fr
rclens.fr

Fudbaleri Lensa napravili su ogromno iznenađenje u odloženom meču prvog kola pošto su na domaćem terenu uz ograničen broj navijača slavili protiv aktuelnog šampiona Pari Sen Žermena rezultatom 1:0.

Iako oslabljen neigranjem praktično više od pola ekipa (Nejmar, Mbape, Ikardi, Di Marija, Markinjos, Navas, Paredes), PSŽ je bio apsolutni favorit protiv novajlije u ligi koji je ostvario ogromnu pobedu u odloženom meču prvog kola francuskog šampionata.

Domaćin je čvrstom igrom bez problema odolevao slabim napadima šampiona, a iz jedne kontre Ganago umao nije postigao pogodak u prvom poluvremenu.

Ono što nije učinio u prvom, Ignacijus Ganago napravio je u drugom delu igre i to nakon ogromne greške mladog golmana "svetaca" Bulke.

Iskoristio je Kamerunac nepažnju u odbrani u 57. minutu i lako savladao Bulku za veliko slavlje navijača kojih je bilo 5.000 zbog ograničenja.

Imao je Lens šansu da još jedno postigne gol, udarac Bokote Banze odbranio je Bulka i tako spasao svoj tim.

Usledila je opsada gola koji je čuvao i sačuvao Leka, pa je Lens započeo Ligu 1 na najlepši mogući način.