Liga 1 - Gengam "petardirao" Bastiju za 45 minuta, Lil i Nant preokretom do pobede

subota 11.03.2017.
21:51

U okviru 29. kola francuskog šampionata, u večerašnjem terminu odigrana su četiri susreta.

Gengam je na svom terenu bio bolji od Bastije sa ubedljivih 5:0 (0:0).

Nakon prvog poluvremena u kom nije bilo golova, domaćin je preko Salibura nakon samo dva minuta igre u nastavku došao do prednosti.

Desetak minuta kasnije Deu povećava prednost Gengama, a onda im Gael Danik olakšava posao. Iskusni francuski fudbaler je zaradio drugi žuti karton u 61. minutu i ostavio Bastiju sa desetoricom na terenu.

U 70. minutu bivši reprezentativac Francuske i fudbaler Liona Žimi Brijan postiže i treći gol za Gengam, da bi Blas osam minuta kasnije postigao i četvrti gol za domaćina.

"Petarda je pukla" u 86. minutu, strelac Mendi na asistenciju De Poa.

Monpelje je na svom stadionu ugostio Nant, gosti su uspeli da slave protiv favorizovanog rivala, na kraju 2:3 (1:1).

Poveli su domaći golom sjajnog Munijea u 12. minutu, da bi nakon još toliko vremena Nant poravnao preko Nakulme.

To je bilo sve od prvih 45 minuta, a nakon nešto više od 20 minuta igre u nastavku Nkulma postiže svoj drugi gol i preokreće rezultat u korist gostiju.

Ipak, Budebuz u 84. minutu poravnava rezultat i tada se činilo da će doći do podele bodova.

Domaće navijače je ipak šokirao Sala u 89. minutu, te je Nant odneo sve bodove iz Monpeljea.

Lil je slavio u Nansiju sa 1:2 (1:0).

Poveli su domaći u 31. minutu, strelac je bio iskusni Isar Dija.

Igrao se 63. minut kada je De Previl poravnao sa bele tačke, a pobedu gostima donosi Roni Lopes u 82. minutu.

Ren je dočekao Dižon, a na kraju na "Rožon Parku" nije bilo pobednika, kako je nakon 90 minuta igre na semaforu stajalo 1:1 (0:1).

Poveli su gosti preko Tavareša u 42. minutu, da bi Said doneo bod domaćinu u 58. minutu.