LŠ (kval.) - Danci srušili Jang Bojs, Karabag prošao kao Zvezda, ovo su parovi plej-ofa!

sreda 16.09.2020.
22:43

Skandinavci idu dalje.

EPA-EFE/Manu Fernandez / POOL

Midtjiland je na svom stadionu ugostio ekipu Jang Bojsa, šampion Danske slavio je sa ubedljivih 3:0 (0:0) protiv švajcarskog prvaka.

U prvom delu nije bilo golova, da bi sopstvenu mrežu načeo Lefor, koji je postigao autogol u 51. minutu.

Nekih 10ak minuta kasnije je bilo i 2:0 na semaforu, Drejer strelac za ekipu Midtjilanda.

Sve je postalo jasno u 84. minutu, kada je Mabil povisio prednost sastava iz Danske na 3:0.

Midtjiland će u baražu igrati sa praškom Slavijom, dok Jang Bojs ide u baraž za Ligu Evrope.

Miralem Sulejmani je igrao za goste iz Berna do 66. minuta.

Karabag je bio blagi favorit u duelu sa ekipom Moldea, ali su gosti uspeli da izbore plasman u plej-of Lige šampiona, slavili su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

U 90 minuta nije bilo golova, oni su izostali i u dodatnih 30 minuta, mada je Modle u 102. minutu imao idealnu priliku da stigne do prednosti, ali Husain nije uspeo da realizuje jedanaesterac.

Otišlo se na penale, nakon pet serija svi su bili precizni, šestu je pogotkom sa kreča otvorio Haugen, da bi potom Husejnov bio neprecizan, gosti iz Norveške su mogli da počnu da slave.

Molde će u baražu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona igrati protiv Ferencvaroša, koji je nešto ranije iznenadio zagrebački Dinamo.