nedelja 13.12.2020.
22:45

''Rosoneri'' stigli dva gola zaostatka.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 11. kola Serije A, vodeći tim Milana je na svom terenu remizirao sa Parmom - 2:2!

Iako su izgubili dva očekivana boda, domaći na kraju mogu da budu zadovoljni, jer su do 90. minuta bili na pragu prvog poraza u sezoni.

Problemi za ''Rosonere'' počeli su već na samom startu meča, povredio se štoper Gabia, koga je zamenio Kalulu, a u 13. minutu Parma je povela iz svoje prve prave prilike na ovoj utakmici.

Iskusni Žervinjo je na levoj strani terena napravio ''dar-mar'' u odbrani Milana, potom poslao odličnu loptu za usamljenog Ernanija koji preciznim udarcem uspela da savlada Donarumu - 0:1.

Deset minuta kasnije, domaći su zatresli mrežu Parme, ali je gol Kastiljeha poništen posle intervencije iz VAR sobe.

Milan je imao potpunu inicijativu, gosti su se zadovoljili vođstvom, ali su posle deset minuta igre u drugom poluvremenu uspeli da ga dupliraju! Ovoga puta odlična asistencija Ernanija sa desne strane, a egzekutor je bio Kurtić, koji odličnim udarcem sa petnaestak metara šalje loptu u donji desni ugao Donaruminog gola - 0:2!

Tek tada se bude domaći i već nepuna dva minuta kasnije posle kornera stižu do prvog gola, a strelac je bio Teo Ernandez - 1:2.

Naravno, očekivao se veliki pritisak ekipe Milana do samog kraja meča, ali se dugo čekalo na neke nove velike prilike. I tek na ulasku u sam finiš meča, Ante Rebić je opasno pripretio, njegov udarac je izblokiran, a na odbijenu loptu natrčao je Teo Ernandez, ''sevnula'' je njegova levica i Milan je uspeo da izbegne poraz - 2:2!