Milan se kockao, ali opet pobedio!
Autor: Darko Mitrović
utorak 22.09.2015.
22:37
Izvor: Sportske.net
Druga uzastopna pobeda Mihajlovićevog tima u Seriji A. U premijernom susretu petog kola, ''Rosoneri'' slavili u Udinama, posle mnogo bolje igre u prvom poluvremenu.

BETA/AP Photo/Paolo Giovannini
Povezane vesti
Dva lica prikazala je večeras ekipa Milana na gostovanju u Udinama, ali je ipak ostvarila cilj - osvojena su sva tri boda, Udineze je savladan sa 3:2.
Ključni period igre za pobedu Milana večeras bilo je prvih 45 minuta, kada su Mihajlovićevi puleni stekli čak tri gola prednosti.
Sve je počelo lepim golom Marija Balotelija već u petom minutu iz slobodnog udarca, da bi samo pet minuta kasnije, i Bonaventura savladao Karnezisa, za vođstvo od 2:0.
Isti igrač je u finišu prvog poluvremena asistirao Kristijanu Zapati sa vođstvo od 3:0 i činilo se da domaćin u nastavku nema šta da traži.
Međutim, kao da je Mihajlović u drugom poluvremenu izveo neki drugi tim, Milan u tom periodu igre nije uspeo da stvori više nijednu ozbiljniju priliku, a na drugoj strani nadu Udinezeu u preokret vratio je Badu, pogotkom u 51. minutu za 3:1.
Sedam minuta kasnije, novi šok za Milan, konfuziju u odbrani gostiju iskoristili su Tero u ulozi asistenta i strelac Duvan Zapata, koji smanjuje na 3:2.
Više od pola sata imali su fudbaleri Udinezea da stignu i do trećeg gola, ali izuzev par pokušaja u finišu meča, nisu imali ozbiljnijih prilika pred golom Lopeza.
Milan je sačuvao prednost i upisao treću prvenstvenu pobedu, a ''Zebretama'' je ovo bio četvrti uzastopni neuspeh. Ostali su pri dnu tabele, sa samo tri osvojena boda.
Večerašnje golove sa ''Friulija'' možete da pogledate OVDE.
Ključni period igre za pobedu Milana večeras bilo je prvih 45 minuta, kada su Mihajlovićevi puleni stekli čak tri gola prednosti.
Sve je počelo lepim golom Marija Balotelija već u petom minutu iz slobodnog udarca, da bi samo pet minuta kasnije, i Bonaventura savladao Karnezisa, za vođstvo od 2:0.
Isti igrač je u finišu prvog poluvremena asistirao Kristijanu Zapati sa vođstvo od 3:0 i činilo se da domaćin u nastavku nema šta da traži.
Međutim, kao da je Mihajlović u drugom poluvremenu izveo neki drugi tim, Milan u tom periodu igre nije uspeo da stvori više nijednu ozbiljniju priliku, a na drugoj strani nadu Udinezeu u preokret vratio je Badu, pogotkom u 51. minutu za 3:1.
Sedam minuta kasnije, novi šok za Milan, konfuziju u odbrani gostiju iskoristili su Tero u ulozi asistenta i strelac Duvan Zapata, koji smanjuje na 3:2.
Više od pola sata imali su fudbaleri Udinezea da stignu i do trećeg gola, ali izuzev par pokušaja u finišu meča, nisu imali ozbiljnijih prilika pred golom Lopeza.
Milan je sačuvao prednost i upisao treću prvenstvenu pobedu, a ''Zebretama'' je ovo bio četvrti uzastopni neuspeh. Ostali su pri dnu tabele, sa samo tri osvojena boda.
Večerašnje golove sa ''Friulija'' možete da pogledate OVDE.
59 Komentara
ognjendakic
Milan je mnogo bolji tim nego sto je Miha trener
Volim nogomet
Rasturili su ih u prvome poluvremenu ,a onda u drugome kukavičluk.
Manipulator
Zamisli kad je Liverpulov otpad najbolji igrac Milana, kako je Milan propao.
milosct
A zamisli tek kad je Interov otpad najbolji igrac Liverpula...
Manipulator
Nebi bio prvi put da ovaj mali klub prokocka vodjstvo od 3:0.
lol
Mali klub? Ok,eo pitanje? Dali ti znas kakav je osecaj postati prvak Engleske ? (garantujem da 70% ljudi koji komentarisu i ujedno navijaju za Liverpul ima negativan odgovor na moje pitanje),steta ali ok izgleda da ste navikli :)
A.C MILAN
Mario IGRACINA!
NDJ34
Odlicno-ocajno, vruce-hladno, hrabro-kukavicki.nGreska Mihajlovica je bila uvodjenje Aleksa, a izvodjenje ODLICNOG Kalabrije, tu smo izgubili na brzini dosta, posto je Zapata presao na beka, a i Aleks je bio los, tako da ni Romanjoli pored njega nije izgledao najbolje..nIma tu jos dosta da se doradjuje i da se uigrava, uglavnom bitna su tri boda, vidi se napredak i vidi se da ekipa moze i hoce kvalitetno da odigra.. Cekamo jos Meneza, Antonelija, Nianga da se vrate i nadam se dosta boljeg Bertolacija nego do sada.. nFORZA MILAN !
REVOLT JOS 7 DANA
Meksesa i Abatea bas i ne cekamo, ali Kucku da:-D In Kucka we trust:-D
NDJ34
Menez, Kucka, Antoneli i Niang, nadam se da ce i Bertolaci da napokon pocne da igra, onda cemo imati bolje igrace za rotaciju i vise opcija, te su samim tim i dometi tima veci... FORZA
Edin Lonić
đeš uvaliti nianga u već krcat napad, pogotovo jer će povratkom meneza, prve zamjene biti honda i poli, susa da ne pominjem
Делија_момак
Oдлично прво и катастрофално друго полувреме. Два лица Милана смо видели на вечерашњем мечу. Балотели ме одушевио, наравно због гола али и због понашања. Бонавентура наставио са добрим партијама а похвалио бих изузетно доброг Монтолива. Какав пас за Бонавентуру код другог гола. Оно што ме брине је игра у одбрани. Не сме бити толико опуштања, толико грешака. Ромањоли плаћен 30 милиона а ниједним потезом то није оправдао. Испашће на крају да је главни проблем одбрана а не везни ред који прилично добро делује за сада иако ту нема играча који је светска класа а зашто нема, сви знамо кога треба кривити.
strucnabudala
Ne verujem kako smo odigrali drugo poluvreme. Da nije smesno bilo bi zalosno. Sva sreca pa smo prvo odigrali veoma dobro i postigli cak tri gola. Honda danas najgori. Baloteli mora vise da trci i brze da dodaje, nije na treningu. Mora mnogo sigurnije i bolje.
Alexander Stonsky
To bi bilo pogrešno. Igrače kao Mario ne smeš da ograničiš.
strucnabudala
Nisam ni mislio da ga ogranici nego da ga ubrza. Onakvo cuvanje lopte se ocekuje od 80 minuta, a ne od 45. Mora vise da trci i brze da menja stranu.
ManchesterUnited
Milan opet umesto da pobedi ubedljivo komplikuje stvari.U prvom poluvremenu su bili ubedljivi,Miha je postavio odlicnu taktiku i Udineze nije mogao da mrdne.U drugom je bilo za ocekivati da ce Udineze biti ofanzivniji ali igraci Milani nisu smeli da prime onakve golove(moguci ofsajd kod drugog).Drago mi je zbog Balotelija neka nastavi ovako,uci Miha igrace da sutiraju slobodnjake.
REVOLT JOS 7 DANA
Jedan igrac Udinezea jeste bio u ofsajdu kod 2. gola, nije uticao na igru.
REVOLT JOS 7 DANA
* kod prvog gola
REVOLT JOS 7 DANA
Pardon, kod prvog gola nije ometao golmana, a kod drugog gola uopste nije bilo igraca u ofsajd poziciji, oba igraca Udinezea su bila iza lopte:-) Sad vidim i zasto sam dobio 2 minusa Hahaha
ManchesterUnited
Samo jednom pokazali usporeni snimak i ucinilo mi se kao ofsajd.
Al-Ahli najtrofejniji na svetu
kako je milan pao u drugom poluvremenu strasno...zadnjih 20 minuta kukavicka igra ali hajde
AC Milan-najtrofejniji klub na svetu
Iskljucivi krivac za ovakvo drugo poluvreme jeste Mihajlovic. Uvodjenje stopera umesto desnog beka, i prelazak Zapate na desnu stranu i samim tim tumbanje u odbrani potpuno nepotrebno. Zbog cega je morao uci Alex umesto Calabrie meni to nije jasno. Totalno amaterski.
XL
Zamalo sa 3:0 do 3:3. Ali znalo se da nece moci Udineze do treceg gola, onakvo prosipanje se desava jednom u istoriji kluba, Milanu u finalu LS- sta ces..
Ramo Mahalbasic
Hahaha tako je kralju :D
Alexander Stonsky
Ako se takve šokantne stvari dešavaju samo jednom u istoriju, to znači da postoji nada za Liverpul da nekad osvoji PL.
AC Milan-najtrofejniji klub na svetu
Tako je. Umesto Crespo da dogura do 5-0, srecnici se vrate.
A.C MILAN
I ja se slazem sa tobom u neku ruku, ali Calabrija je imao vez zuti karton i nije iskusan ;) A udine je svaki napad isao na njega...
lol
Prvo bi cestitao igracima i treneru Udinesea koji je i posle 3-0 uspeli da nadigraju i odrze cas Milanu u drugom poluvremenu.Fantasticno prvo poluvreme igraca Milana,bez zamerki,3 prelepa gola,a onda neshvatljiva nervoza i primljena 2 jeftina gola.Ne bih nekog preterano izdvojio ali Baloteli je odigrao za 10tku,Baka slab,De Siljo nesiguran a Honda pogubljen.Jos jednoom pobeda je pobeda ali da posle 3-0 na poluvremenu dovedes pitanje pobednika za samo 10 minuta nastavka nije bilo potrebno.Ajmo sada hladne glave kod kuce po novu pobedu i da krene neki niz pobeda.
Alexander Stonsky
Moglo se noćas videti dosta stvari. Baka je slab jer nije imao nijednu pravu priliku, čovek je u prošlom meču pokazao klasu. Baloteli bi treba umesto Honde, a kako je igra u prvom poluvremenu Mihina zasluga, tako je i ovaj pad njegova krivica. Kad ubacis stopera i kreneš defanzivno da igraš, vrlo je verovatno da ćeš primiti gol. Mi smo pobedili jer smo zaslužili. Pokazali smo više. Kad predje Jack na ofanzivnog a Kucka se vrati biće ovo bolje. Još odbrana da se uigra i imamo LS.
lol
I ja sam za to da Bonaventura igra ofanzivnijeg a mislim da bi se ukopio odlicno pre svega jer zna sa loptom a zna i da sutne (oce ga golovi ove sezone),Nazalost nisam gledao Kucku kako igra,po komentarima kazu dobar,e sad fali tu Menez npr. ali on mi je nekako halav za tog ofanzivnog veznog,tu treba neki kreativac da igra.Ah dal imamo tim za evropu (pogotovo LS) i dalje je rano reci ali iz utakmicu u utakmicu moraju da popravljaju greske.
Ricardo Kakà 22
Dobro su odigrali u prvom poluvremenu, mnogo mi je drago zbog Balotelija. Ne znam sta im bi u drugom...
REVOLT JOS 7 DANA
Zamalo od gotovog da napravimo veresiju. Nije ovo za mene, zaista...
Fausto87
Vadi Calabriju i uvodi presporog Alexa,prebacuje Zapatu na beka..ako je mislio mijenjati beka,trebao je uvesti Polija na tu poziciju,nekada je on tu uskakao kad su bili povrijedjeni Abate,De sciglio,...
REVOLT JOS 7 DANA
Da, skontao sam posle da je to bio razlog:-D Tako je, Abatea, Aleksa (i ja odustajem od njega), Meksesa, Zapatu, Montoliva (nema veze sto sad dobro igra, u najboljem slucaju moze da bude rezerva pa ako pristane na to, mozda i moze da ostane), Nocerina, Bertolacija, Hondu, Susa, Cercija, Meneza- sve bih to prodao na kraju ove sezone, a i Abijati obavezno u penziju:-D
REVOLT JOS 7 DANA
Ipak zbog zutog kartona...
Fausto87
Pritisak su vrsili na Calabriju, jer je vec imao zuti karton...igrali na njegovo neiskustvo.Ma Mihajlovic je isti ko i Inzaghi,iste greske pravi,samo ima malo bolji tim....Abatea treba prodati,covjek vise visi po bolnicama,nego na terenu....sklon povredama,a prosjek od igraca.
REVOLT JOS 7 DANA
Veruj mi da sam to isto pomislio:-D Secam se da je Poli igrao beka na jednom gostovanju (igrao je i cesce, posle je i na San Siru), ali nisam odmah mogao da se setim da je to bilo protiv Katanije:-D Da li je Kalabrija izasao zbog povrede? Video sam da se nesto drzao za nogu posle jednog starta u 1p, ne znam sta bi drugo moglo da bude jer je suludo da tako branis 3:0...