PL - Matić i drugovi strepeli u Šefildu, teška pobeda Junajteda protiv fenjeraša!

četvrtak 17.12.2020.
22:53

Domaćin bez iznenađenja.

EPA-EFE/Peter Powell

U okviru 13. kola engleske Premijer lige, fudbaleri Mančester junajteda savladali su kao gosti Šefild junajted rezultatom 3:2.

Počelo je kao u košmaru za "crvene đavole", Henderson je napravio katastrofalnu grešku već u petom minutu kada je Dejvid Mekoldrik iskoristio kiks doveo domaćina u vođstvo.

Krenuo je Junajted dosta ofanzivnije od tog trenutka, morao da juri rezultat, a takav pristup im se ubrzo i isplatio.

U roku od samo devet minuta, ekipa Olea Gunara Solskjera je totalno preokrenula stvari na terenu - u 26. minutu Markus Rašford je lepu akciju krunisao izjednačujućim golom, da bi u 33. precizan bio Antoni Marsijal.

Usledila je dosta sigurnija igra favorita u drugom poluvremenu kada je uspeo da postigne još jedan gol.

Rašford je ponovo bio strelac, ovoga puta u 51. minutu susreta i tako povisio prednost koja je trebalo biti dovoljna za trijumf.

Međutim, nisu se "oštrice" predavale, u 87. minutu ponovo je Mekoldrik bio koban po golmana Junajteda, ovog puta nakon kornera sa desne strane. Više od toga domaća ekipa ipak nije mogla i pored pokušaja Musea u finišu meča.

Srpski internacionalac Nemanja Matić odigrao je čitav meč za pobedničku ekipu.

Šefild je i dalje na poslednjem mestu Premijer lige sa samo jednim osvojenim bodom, dok je Mančester junajted sada šesti sa 23.