Predvidivi Juve - 2:0!

subota 25.02.2017.
22:36

Ekipa Juventusa je i danas slavila bez primljenog gola u okviru Serije A, savladan je Empoli sa 2:0.

Beta/Maurizio Degl'Innocenti/ANSA via AP

Ček četiri puta u poslednjih 6 mečeva ekipa Juventusa je u okviru Serije A slavila rezultatom 2:0, zaključno sa današnjim rezultatom protiv Empolija. Da ne zaboravimo, isto se desilo i u Lisabonu protiv Porta u okviru Lige šampiona.

Ekipa Masimilijana Alegrija je od samog starta utakmice nametnula ritam, ali kada je stizala do gol šansi, nije uspevala da ih pretvori u prednost.

Mario Mandžukić je imao dve sjajne šanse u prvom poluvremenu, nije ih iskoristio, ali je sve nadoknadio u drugom delu meča.

Igrao se 52. minut meča, Kvadrado je uputio centaršut sa desne strane, a Mario Mandžukić je uradio ono što najbolje zna - bio najviši u skoku i poslao loptu u gol za 1:0.

Bio je to sjajan gol hrvatskog reprezentativca, Empoli je konačno bio slomljen.

Imao je i Empoli par opasnijih napada, ali su daleko bili od gola Juventusa, a do nove promene rezultata došlo je u 65. minutu utakmice.

Tada je Dani Alveš uputio centaršut sa desne strane, lopta je došla do Aleksa Sandra, jednog od najboljih pojedinaca na današnjem meču. Sandro je uspeo da zagradi loptu, da uputi udarac ka golu i da na sjajan način savlada protivničkog golmana za konačnih 2:0.

Danas je, inače, igrao i Leo Bonući, odigrao je svih 90 minuta, prvi put nakon onog sukoba sa Alegrijem u utakmici protiv Palerma.

Juventus je sada prvi na tabeli sa 66 bodova, imaju čak 10 bodova više od Rome, ali i utakmicu više. Sa druge stane, Empoli je na 22 boda, osam više od Palerma koji je u zoni ispadanja.