nedelja 16.02.2020.
20:20

Derbi sredine tabele pripao gostima.

EPA-EFE/LUIS TEJIDO

Bilbao nastavlja sa lošom formom u prvenstvu, Baskijci bez pobede u Primeri još od decembra prošle godine. Važan trijumf za Osasunu (1:0).

Gosti su poveli iz prve prave prilike. Centaršut u šesnaest metara, gužva, na odbitak najbolje reaguje Oier. Vezista pogađa za 1:0 na isteku pola sata igre.

Samo pet minuta posle prvog gola na meču Injaki Vilijams pogađa za izjednačenje, ali posle VAR pregleda gol domaćeg igrača se poništava.

U nastavku inicijativa domaćih, ali bez rezultata. Ponajbolja prilika je bila ona iz 56. minuta kada Vensedor iz slobodnjaka pogađa tek prečku za domaće. Kapa beleži šut u okvir gola u 90. minutu, ali bez gola za Bilbao večeras.

Do kraja susreta promene rezultata nije bilo, Darko Brašanac je odigrao svih 90 minuta za pobednički tim.