utorak 15.12.2020.
23:53

"Kraljevski klub" vezao četvrtu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

U 19. kolu španske Primere, fudbaleri Reala savladali su Atletik Bilbao u Madridu rezultatom 3:1.

Ekipa iz Baskije je već u 13. minutu morala da nastavi meč sa igračem manje pošto je Raul Garsija nepromišljenim prekršajem zaradio drugi žuti karton, što je umnogome otežalo gostima.

Udarac Vinisijusa u finišu prvog poluvremena kao da je nagovestio sjajan pogodak Tonija Krosa, Nemac je u prvom minutu nadoknade raspalio po lopti sa nekih dvadesetak metara i savladao nemoćnog Simona.

Ipak, Atletik se vratio u meč, igrao se 52. minut kada je posle kombinacije sa De Markosom po desnoj strani Ander Kapa iz drugog pokušaja zatresao mrežu domaćina.

Ubrzo je Vinisijus postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, ali to nije bio slučaj u 74. minutu kada je Karim Benzema savršeno reagovao na centaršut Karvahala i pogodio za novo vođstvo "kraljevskog kluba". Francuz je postavio i konačan rezultat u drugom minutu nadoknade vremena.

Bilbao do kraja utakmice nije uspeo da promeni rezultat, pa je Real posle nove pobede ostao na trećem mestu Primere sa 26 bodova, koliko imaju i Real Sosijedad, odnosno Atletiko Madrid koji ima dve utakmice manje.

10:16

Lik ima žuti i sa leđa gazi Krosa i uopšte nema namjeru da dođe do lopte. Poslije im đavo kriv...

Goran Stanojkov
07:03

KADA JE TESKO MANZANO a njima je uvek tesko da sudije tako pomazu i Hueska bi osvoila Primeru kao sto osvaja realce

06:57

Pogresili ste naslov nije resio utakmicu Benzema vec Manzano nigde ne spominjete cisti penal za Atl tada nema VAR nema nista a onda crveni i sta je ovde resio Benzema a Manzano igrac kola koliko puta se dokazalo da realce je najveca prevara

BlúeBoy84
01:49

Primera - Kad je teško - Manzano.

Benz9
01:11

Veće pojačanje od Karvahala nismo mogli dobiti... A što se tiče penala i crvenog, sve čisto kao suza... Kontakt preblag za penal, a Garsija ostavio mozak kod kuće i glupirao se na terenu..

Vladímír
00:59

Stvarno je bruka i sramota šta rade Realove sudije.

04
00:58

Utakmica završena posle 13 minuta nakon nesviranog penala za Atletic i još smešnijeg isključenja R. Garsije.

00:56

Napredovale su Realove pljačke ne samo na beskrupuloznosti već i na brzini. Završio Manzano sve za manje od 15 minuta, nesviranim čistim penalom za Atletik i isključenjem Garsije kada je video da je vrag odneo šalu. Šteta što neki minut kasnije nije pokazao na belu tačku umesto što nije pokazao žuti karton Vinicijusu za simuliranje i odsvirao kraj utakmice nakon što Ramos postigne gol. :D

Stevan Lazić
00:56

Šteta što nisu poneli pehar za osvojenu Primeru i dali ga večeras Realu da ne gledamo više ovu sramotu sa sudijama.

Bádr Hari
00:55

Moraćete da rade mojih 50 profila kao što su Pierluigi Collina, Inter Milan,Celtik,04,xenon,El Pistolero,Mancester City FC,A.C. M.😂😂

Athletic Bilbao
00:54

Pljačkali su nas i ranije, ali ovako nikada. Razumem da su Realu potrebni bodovi da stignu Atletiko Madrid, ali ovo je baš preterano. :(

Benz9
01:09

Ovo večeras pljačka??? Ok razumijem da je rano dati crveni nakon 13 minuta igre, ali Raul ga je realno i zaslužio... U tih 13 minuta napravio je 5 bezobraznih i apsolutno nepotrebnih faulova od kojih su barem 4 bila za žuti... A što se tiče penala šta reći za Kapino igranje rukom nakon duela sa Vinisijusom ili Jurijev blok Karvahalovog centaršuta... Sudija je imao čudan kriterij čitavu utakmicu ali je bio čudan za obe ekipe a ne samo za jednu...

Thursday, 17.12.2020
02:04

Za mene nije bio čudan kriterijum, jer sam i očekivao da će nas opljačkati kada sam video ko sudi, nego je pljačka bila brutalnija, bezobraznija i brža nego što sam očekivao. A sa nekim koji će da kaže kako 'nije ni videlo penala' kada je Karvahal bukvalno izbacio iz šesnaesterca Injaki Vilijamsa faulom sa leđa, a reći će kako je penal 'čist ko suza' kada je Lengle jedva pipnuo Ramosa, nemam šta da pričam o suđenju.

Bádr Hari
00:54

Opet Gil Manzano pogurao Real samo kako bi napakostio mom idolu Messiju. :D

Badr Hari
00:53

Sigurno su ponudili Atletiku što i Valensiji, Borusiji M. i Atletiko Madridu: sklanjalica il' da radi Manzano? Nije kriv Real što je Atletik izabrao ovu drugu opciju. I Manzano je pravovremeno reagovao isključenjem Raula Garsije čim je došao u situaciju da ne svira čist penal za Atletik nad Inaki Williamsom. Na prvi pogled deluje kao brutalna pljačka, a zapravo je Manzano samo hteo da poštedi Atletik od sviranja izmišljenih penala za Real. 😂😂😂