PSŽ igra, Nica ubedljivo vodi, da li je Emeri završio svoje na "Parku Prinčeva"?!

nedelja 11.12.2016.
21:44

PSŽ je u velikim problemima, ukoliko izgube od Nice, španski strateg bi mogao da ostane bez posla.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Iz uprave kluba su osudili napade medija, te su rešili da ih bojkotuju, više o tome OVDE.

Meč sa Nicom je od ključne važnosti za "Svece", ukoliko izgube, ekipa sa Azurne obale će im bežati sedam bodova na čelu tabele, drugoplasirani Monako će ostati udaljen za četiri boda.

Stvari se ne razvijaju u korsit Unaja Emerija, "klupa mu se drma", kako su gosti poveli na "Parku Prinčeva" preko Vilana Siprijena u 32. minutu.

Sjajno je vezista Nice izveo slobodan udaraca sa nekih 20 metara udaljenosti od gola Parižana, Alfons Areola nije imao nikakvih šansi da sačuva svoju mrežu.

Još goru situaciju po španskog stratega napravio je najbolji strelac gostiju Alesan Plea, svojim golom u poslednjem minutu sudijske nadoknade prvog dela igre.

Ukoliko ovaj rezultat ostane na snazi, ili ako pri bilo kom drugačijem rezultatu ishod bude poraz domaće ekipe, Emeri bi mogao da ostane bez posla.

Naime, sve se više šuška da mu uprava sprema zamenu, baš ako ne uspe da dođe do sva tri boda na meču sa Nicom.

Jedno ime kao njegova potenijalna zamena je već "pušteno u etar", u pitanju je bivši trener Intera i Mančester sitija Roberto Manćini.

Interesantno je da je PSŽ apsolutno dominantan u ovom susretu, posed je ubedljivo na njihovoj strani (68-32), a imaju i 11 šuteva ka golu Nice, dok su gosti sa Azurne obale samo tri puta šutirali ka golu Areole, a dva puta su uspeli da zatresu mrežu.

Tragičar "Svetaca" bi mogao da bude Edinson Kavani, koji se amaterski spetljao u kaznenom prostoru Nice, kada je sam izbio pred Kardinalea u 40. minutu.

Golove Siprijena i Plee, pogledajte u nastavku.