Serija A - Karletov Napoli proradio na vreme, "lepotica" Insinjea za trijumf u Rimu!

subota 18.08.2018.
22:28

"Partenopei" slavili na teškom gostovanju.

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Nakon fantastične utakmice u Veroni, odličnu fudbalsku predstavu videli smo i u Rimu.

Lacio je ugostio Napoli, ali nije uspeo da izbegne poraz pošto su puleni Karla Anćelotija slavili sa 2:1.

U prvih pola sata nije bilo puno uzbuđenja, ali je sve promenio Ćiro Imobile pogotkom u 25. minutu.

Gosti su od tog trenutka krenuli da jurišaju ka golu Strakoše.

Prvo je Arkadijuš Milik pogodio nakon pravog karambola u kaznenom prostoru Lacija, ali taj gol nije priznat zbog faula nad Raduom koji je u jednom trenutku čak ostao bez svesti.

Poljak je ipak uspeo da postigne pogodak pošto je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena krunisao sjajan napad gostiju.

U drugom poluvremenu, fudbaleri Napolija su igrali sve bolje kako je odmicao meč.

Lorenco Insinje je imao nekoliko pokušaja tokom susreta, ali je tek onaj iz 59. minuta zatresao mrežu - Strakoša nije imao šanse.

Izabranici Simonea Inzagija su morali da krenu napred od tada, ali osim stative Aćerbija u 90. minutu nisu imali previše izglednih šansi da izbegnu poraz.

Mogao je Napoli u 92. minutu i do ubedljivijeg trijumfa, ali je udarac Milika izblokirao Bastos.

Sergej Milinković Savić je odigrao celih 90 minuta za Lacio, dok su Dušan Basta i, sa druge strane, Nikola Maksimović ceo meč presedeli na klupi.

LACIO: Strakoša - Luiz Felipe, Aćerbi, Radu - Kaseres, Milinković Savić, Badelj, Parolo, Marušić - Alberto Luis, Imobile.

NAPOLI: Karnezis - Rui, Kulibali, Albiol, Hisaj - Zjelinski, Hamšik, Alan - Insinje, Milik, Kaljehon.