subota 18.01.2020.
16:54

U neverovatnoj su formi "Nebeskoplavi", a šta reći za Imobilea?

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Fudbaleri Lacija slavili su na svom stadionu protiv Sampdorije rezultatom 5:1 (3:0).

Već u 20. minutu su imali tri gola prednosti, Kaisedo je u sedmom minutu iskoristio grešku odbrane za 1:0, potom je Imobile bio precizan sa kreča u 17. minutu, da bi tri minuta kasnije najbolji strelac Lacija prihvatio strašan pas Aćerbija preko celog terena, potom obišao golmana i povisio prednost Lacija na 3:0. Golove iz prvog dela pogledajte OVDE.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Bastos povisio na 4:0.

Sve je bilo jasno na "Olimpiku", osim toga kojom će razlikom Rimljani slaviti, na 5:0 je u 65. minutu povisio Imobile, ponovo je bio precizan sa kreča, pa je tako kompletirao i het-trik i došao do svog 23. gola u Seriji A ove sezone!

Utešni gol za ekipu Klaudija Ranijerija je u 70. minutu postigao Lineti, da bi samo tri minuta kasnije Dorija doživela još jedan peh, Čabo je zaradio direktan crveni karton.

Promene rezultata ipak nije bilo, ubedljiv trijumf Lacija, 11. u nizu.

Treći su na tabeli sa bodom manje od Intera i tri od Juventusa, Sampdorija 16. sa 19 osvojenih bodova, čak 26 manje od današnjeg rivala.