subota 09.01.2021.
22:52

Kraljevići nisu imali sreće ni na terenu.

EPA-EFE/Jesus Diges

Fudbaleri Real Madrida, nakon košmarne prethodne večeri na zaleđenom aerodromu, nisu uspeli da pruže najbolju partiju protiv Osasune u Pamploni odigravši nerešeno 0:0.

U snegom zavejanoj Pamploni, tim sa dna tabele La Lige uspeo je da izađe neporažen i stigne do četvrtog uzastopnog remija.

O tome koliko prvotimcima kraljevskog kluba nije bilo do igre svedoči i samo jedan udarac ka golu domaćih, a jalova dominacija od skoro tri četvrtine vremena pala je brzo u zaborav.

Jedini udarac ga golu Osasune uputio je Marko Asensio početkom nastavka igre, a desetak minuta kasnije Karim Benzema je postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Slična situacija viđena je u 89. minutu kada je pogodak Tonija Krosa takođe poništen nakon signalizacije linijskog sudije.

Real je ovi remijem istopio razliku nad Barselonom na svega tri boda prednosti, uz svega bod zaostatka za vodećim Atletikom, koji ima tri meča manje.

Naredni meč u ligi Real će odigrati tek za dve nedelje kada gostuje Alavesu.