petak 14.07.2017.
23:17

Fudbaleri moskovskog Spartaka osvojili su još jedan trofej ove godine u Rusiji.

screenshot - Youtube.com

Nakon što su osvojili titulu državnog prvaka, fubaleri Spartka na najbolji način ulaze i nastupajuću sezonu, kako su u finalu Super Kupa savladali gradskog rivala Lokomotivu sa 2:1 (0:0).

Nije bilo golova u regularnih 90 minuta, pa je meč otišao u produžetke.

Igrao se 101. minut, kada je Spartak poveo preko bivšeg napadača Šahtjora i Milana Luiza Adrijana.

Brazilac je prihvatio jednu loptu Melgareha po sredini, sjurio se ka golu rivala i zatresao mrežu za 1:0.

U drugom produžetku, nakon osam minuta igre, holandski reprezentativac Kvinsi Promes sjajno prolazi po levom boku, ulazi u šesnaesterac protivnika i udarcem u bliži ugao vara golmana Lokomotive za 2:0.

Ostalo je malo vremena "Lokosima" da pokušaju da poravnaju, ali se nisu predavali.

Samo dva minuta kasnije, bivši igrač Evertona, Valensije i Bešiktaša Manuel Fernandeš odlično izvodi slobodan udaraca sa oko 25 metara udaljenosti i smanjuje na 2:1.

Lokosi ipak nisu imali snage za nešto više, 2:1 je ostalo na snazi do poslednjeg sudijskog zvižduka, te je Spartak osvojio trofej u Super Kupu Rusije i tako napravio najbolju uvertiru za predstojeću sezonu, u kojoj će igrati i Ligu Šampiona.

U redovima Spartaka je bivši igrač Crvene zvezde Marko Petković presedeo čitav meč na klupi, dok je Pejčinović odigrao svih 120 minuta u dresu Lokomotive.