nedelja 13.12.2020.
22:07

Neverovatni rezultati Arsenala ove sezone.

EPA-EFE/Laurence Griffiths

Lester je prišao vodećem dvojcu na samo bod pošto je večeras savladao Brajton sa 3:0 (3:0).

U 27. minutu Lester je stigao do prednosti preko Džejmsa Madisona, Vardi mu je vratio povratnu, imao je i sreće da lopta završi u mreži.

Lester je igrao sjajno u prvom poluvremenu, posebno u završnici.

Novi gol smo videli u 41. minutu preko Vardija koji je iskoristio asistenciju Džastina, cela akcija je bila fenomenalna, prebačena lopta sa jedne na drugu stranu, na kraju Vardi dobija loptu u srcu kaznenog prostora sa desne strane i rešava situaciju sa golmanom.

U 44. minutu magija, Džejms Madison ponovo u glavnoj ulozi, "biciklica", namestio se, šutirao u suprotan ugao i - pogodio za 3:0.

Sve je bilo rešeno već tada, drugo poluvreme je bilo odrađivanje posla.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa Arsenal je doživeo novi poraz pošto je bolji od njega bio Barnli i to na "Emiratima".

Bilo je 0:1, a nakon prvih 45 minuta golova nije bilo.

Svašta se dešavalo večeras, posebno u tom drugom poluvremenu kada je sve rešeno. U prvom po jedna šansa na obe strane, Lakazet i Kris Vud su propustili svoje šanse, a u drugom Arsenal je osakaćen potezom Granita Džake.

Uhvatio je u predelu vrata protivničkog igrača, pokazao sav svoj bes i dobio crveni karton u 58. minutu utakmice.

To je dovelo i do napada Barnlija i gola koji je usledio u 73. minutu utakmice. Bio je korner, Obamejang je bio na prvoj stativi, na kraju je upravo on poslao loptu u svoj gol za pobedu gostiju.

Dovoljno da krenu šale o Arsenalu.

Gosti su uspeli da održe prednost, na kraju pobeda ekipe koja se bori za opstanak, a ni Arsenal nije daleko od te borbe što je zaista poražavajuće.