nedelja 03.01.2021.
22:40

"Stara dama" ponovo na pobedničkom putu.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa trijumfalno su započeli 2021. godinu pošto su na svom terenu savladali Udineze 4:1 u poslednjem meču 15. kola Serija A.

Junak pobede bio je Kristijano Ronaldo, koji je nedavno nakon poraza od Fiorentine poslao ohrabrujuću poruku saigračima pred novu godinu.

Prvu priliku na meču imao je Aron Ramzi u sedmom minutu, ali je njegov dobar pokušaj odbranio golman gostiju iz Udina.

Tiha jeza prošla je kroz sve navijače Juventusa tri minuta kasnije kada je Rodrigo De Paul postigao gol, ali se posle pregleda VAR tehnologije ispostavilo da je igrao rukom.

Prvo slavlje u ovoj godini Juventusu doneo je Ronaldo kada je u 31. minutu precizno šutirao donevši vođstvo višestrukom šampionu, čime se izjednačio sa Peleom po broju golova u karijeri.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a novu radost već početkom nastavka doneo je Federiko Kijeza u 49. minutu.

Ponovo je u pogotku učestvovao Ronaldo, ovaj put u ulozi asistenta.

Portugalac je poslao loptu u prostor koju je ispratio pozajmljeni fudbaler Fiorentine rutinski savladavši golmana Udinezea.

Već u 52. minutu bilo je 3:0 za Juventus kada je Remzi bio precizniji nego s početka meča, ali je posle VAR-a poništen zbog igranja rukom velškog fudbalera.

Trenutak kasnije uzvratio je Udineze kada je Jens Striger Larsen pogodio prečku.

Novi pogodak je viđen u 70. minutu kada je Ronaldo postigao drugi gol na meču, ovaj put posle asistencije Rodriga Bentakura, čime je srušio rekord Pelea.

Samo dva minuta kasnije gosti su ponovo pogodili prečku, ovaj put je to učinio Zegelar, a isti fudbaler bio je mnogo precizniji u 90. minutu kada je postigao utrešni gol za svoj tim.

Ispostavilo se da to nije bio konačni rezultat meča pošto je Paola Dubala u četvrtom minutu nadoknade postigao gol.