nedelja 25.10.2020.
22:09

Dovoljno mu je pola sata!

EPA-EFE/Catherine Ivil

Fudbaleri Arsenala ponovo su razočarali, Lester je večeras na Emiratima pobedio rezultatom 1:0 (0:0), u šestom kolu Premijer lige.

Jedini strelac na meču bio je Džejmi Vardi u 80. minutu, a u igru je ušao u 60.

Mikel Arteta je po prvi put od prvog minuta, u ligaškom meču, na terenu imao Tomasa Partija i utisak je da je sa njim na terenu Arsenal daleko stabilnija ekipa.

Lester u prvom poluvremenu gotovo da nije imao opasniju akciju pred golom Lena, a Arsenal je svakako bio bliži vođstvu.

Već u petom minutu, Lakazet je postigao gol, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Arsenal je nastavio da stvara šanse, sledeću je napravio Ektor Beljerin u 11. minutu, da bi Lakazet imao novu na isteku pola sata igre.

U finišu prvog dela igre, sreće nije imao ni Bukajo Saka, koji je probio i šutirao za malo pored gola. Na pauzu se otišlo bez golova, sa tri, četiri dobre šanse Arsenala i nijedne ozbilnije prilike Lestera.

Baner

Na startu drugog poluvremena, loša vest za Arsenal - David Luiz je morao da izađe iz igre zbog povrede, a zamenio ga je Škodran Mustafi.

To nije mnogo uticalo na napade Arsenala, pošto je novu šansu imao Beljerin, ali jeste u fazi odbrane, naročito kada je ušao roviti Vardi.

Napadač Lestera je bio lakše povređen, nije mogao da igra ceo meč, ali mu je bilo dovoljno da uđe sa klupe u 60. minutu.

"Ubica velikih", pošto odavno znamo da voli da ruši sve iz "velike šestorke", ponovo je to uradio. U 80. minutu, Under, koji je ušao pet minuta pre, divno je pobegao i asistirao Vardiju, koji je glavom pogodio za 0:1.

Lester je uspeo da sačuva minimalno vođstvo i dođe do ogromne pobede, iz praktično jedine prave akcije, zahvaljujući odličnom Vardiju.

Lester je sada skočio na četvrtu poziciju, posle četvrte pobede, sa 12 bodova, dok je Arsenal upisao već treći poraz i to na poslednja četiri meča.