Vardi za prvih 20 minuta u 2022. godini upisao gol i asistenciju!

utorak 01.03.2022.
22:37

Vardi majstor rešio "Turf Mur".

AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Lestera pobedili su u gostima ekipu Barnlija rezultatom 2:0 u zaostalom meču Premijer lige.

Heroj Lestera bio je Džejmi Vardi koji je večeras upisao prve minute u 2022. godini i upisao gol i asistenciju.

Veliki udarac za Barnli bila je povreda Bena  Mija, koji morao da napusti teren u 40. minutu.

Prethodno je Lester imao dobru šansu preko Rikarda Pereire, potom je Korneu poništen pogodak zbog ofsajda. Lester je u prvom poluvremenu imao i dve dobre prilike preko Dake i Barnsa, ali promene rezultata nije bilo.

Drugo poluvreme bilo je prilično nezanimljivo sve dok u igru nisu ušli Vardi i Medison. Brendan Rodžers ih je uveo u u 72. minutu, a već u 82. ovaj tandem je doneo vođstvo gostima.

Šmajhel je poslao dugu loptu, Vardi izbegao ofsajd zamku, odložio za Medisona koji je sa 20 metara levom nogom pogodio za 0:1.

Sve dileme oko pobednika rešio je Vardi u 90. minutu. Barns je prošao po levom boku i uputio sjajan centaršut, a Vardi se samo poklonio za 0:2.

Lester je sada skočio na 12. mesto sa 30 bodova, koliko ima i Kristal Palas, dok je Barnli ostao u zoni ispadanja sa 21 bodom, jednim manje od Evertona.