utorak 26.01.2021.
20:55

Odigrane su dve utakmice 20. kola Premijer lige.

Beta/Steve Paston/Pool via AP

Fudbaleri Vest Hema i Lidsa upisali su važne pobede na gostovanjima Kristal Palasu i Njukaslu.

Vest Hem je nastavio niz neverovatnih partija ove sezone, ovim trijumfom je privremeno preskočio čak i Liverpul i zauzeo četvrtu poziciju na tabeli, sa samo pet bodova manje od lidera Mančester Junajteda.

Ipak, nije sve tako dobro počelo, pošto je već u trećem minutu Zaha iskoristio asistenciju Bentekea za 1:0. Onda je na scenu stupio neverovatni Souček, koji je preokrenuo do 25. minuta. Najpre je  u devetom iskoristio prvu asistenciju Antonija, potom i drugu od Kresvela za 1:2.

U drugom delu igre, u 65. minutu, Douson je na asistenciju Bovena povisio na nedostižnih 3:1.

Treba istaći da je naš Luka Milivojević na terenu proveo 73. minuta, a Palas je uspeo da ublaži poraz golom Bačuaija u nadoknadi vremena.

U Njukaslu su se takođe gostili gosti, Lids je slavio 2:1.

Heroj ekipe Marsela Bijelse bio je Rafinja, strelac prvog i asistent kod drugog pogotka.

U 17. minutu, Rodrigo je asistirao, a Rafinja pogodio za 0:1. Almiron je u 57. uspeo da izjednači, ali samo na  četiri minuta, pošto  je u 61. Herison na Rafinjino proigravanje doneo pobedu Lidsu.

Lids je ovim trijumfom napravio ključan korak ka gornjem domu, sa 26 bodova je  12. na tabeli, dok je Njukasl u "vrućoj" zoni, sa 19 bodova, sedam više od Fulama, ali i uz dva meča više.