Lukakua jedva smirili posle poraza - Razbijao po klupi, na kraju završio u suzama...

četvrtak 01.12.2022.
18:38

Svestan je da bi sve bilo drugačije da je bar jednu priliku uspeo da iskoristi.

EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Imao je dosta problema sa povredom uoči ovog Mundijala, bio je upitan njegov nastup za Belgiju, ali je danas u meču odluke protiv Hrvatske odigrao drugo poluvreme i bio najveća opasnost po gol ''vatrenih''.

Međutim, nije uspeo da iskoristi nijednu od nekoliko veoma izglednih prilika u drugih 45 minuta, od kojih se izdvajaju stativa iz 61. minuta i promašaj iz peterca u 90. minutu posle centaršuta Torgana Azara sa desne strane.

Da je bar jednom pogodio i Belgija ostvarila minimalnu pobedu, njegov tim bi prošao dalje, ali umesto toga večeras se slavi u Hrvatskoj posle konačnih 0:0.

Zato i ne čudi njegova burna reakcija odmah po završetku meča, kada je najpre počeo da razbija po klupi, da bi se na kraju psihički potpuno slomio i u suzama napustio teren.

Tijeri Anri i ostatak tima su pokušavali da ga uteše...