Bez iznenađenja u Stokholmu, poraz Krajinovića

utorak 20.10.2015.
23:31

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira u Stokholmu.

teniskisavez.com

Posle uspešno prebrođenih kvalifikacija, Filip Krajinović je već danas nastupio u prvom kolu glavnog žreba, a njegov rival bio je peti nosilac na turniru, Bugarin Grigor Dimitrov.

Naravno, Bugarin je bio veliki favorit u ovom meču i to je i potvrdio na terenu, trijumfom u dva seta, rezultatom 7-5 i 6-3 za jedan sat i 20 minuta.

Filip se odlično držao u prvom setu, uspeo je dva brejka da napravi i da servira za osvajanje seta, pri rezultatu 5-4 u svoju korist.

Međutim, Dimitrov je žestoko uzvratio, dobio ne samo sledeći, već i naredna dva gema i sa 7-5 dobio prvi set.

Tu seriju Bugarin je nastavio i u prva tri gema drugog seta, poveo sa 3-0 i do kraja rutinski priveo meč kraju, za plasman u drugo kolo.