Fed Kup - Španija 'počistila' Srbiju, sledi borba za opstanak

nedelja 07.02.2016.
14:39

Ženska teniska reprezentacija Srbije poražena je u prvom kolu druge Svetske grupe Fed Kupa od Španije, pa je u aprilu očekuje borba za opstanak.

Beta/TeniskiSavezSrbije/SrđanStevanović/Ev

Srpska teniserka Jelena Janković doživela je još jedan poraz u prvom kolu Fed Kup duela sa selekcijom Španije čime je reprezentacija Srbije izgubila šansu da se bori za povratak u prvu Svetsku grupu.

Bolja od Jelene Janković danas je bila Garbinje Mugurusa koja je za sat i 15 minuta slavila rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) i tako donela treći poen reprezentaciji Španije.

Jeleni Janković je ovo bio jubilarni 50. meč za Fed Kup reprezentaciju ali ga nažalost nije rešila u svoju korist iako je dobro otvorila i prvi i drugi set.

Juče su Jelena Janković i Bojana Jovanovski takođe poražene u prva dva singl meča, pa posle današnjeg trijumfa Garbinje Muguruse Španija nastavlja borbu za povratak u prvu Svetsku grupu.

Srbiju sredinom aprila očekuje meč za opstanak u drugoj Svetskoj grupi.